Son Dakika

Mart ayında restoran ve kafeler açılacak mı? Son dakika restoran ve kafe haberleri...

A A

14.02.2021 - 12:02 Son Güncelleme:

Kafeler, lokantalar ve restoranlar ile ilgili kritik açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi. Bakan Koca Mart ayını işaret ederek il bazlı kararlar alınabileceği belirtti. Peki, kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak, mart ayında lokantalar açılacak mı?

Mart ayında restoran ve kafeler açılacak mı? Son dakika restoran ve kafe haberleri...

Restoran, kafe ve lokantalarda sadece paket servis ve gel-al yöntemi ile satış gerçekleştirilmeye devam ediyor. Bu alanlarda hizmet veren işletme sahipleri ve çalışanlar kurumlarının ne zaman içeride müşteri kabul etmeye başlayabileceğini araştırmayı sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde kafelerin ve restoranların durumu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca mart ayını işaret etmişti. Bakan Koca il bazlı kararlar alınabileceğinin altını çizmişti. İşte o açıklamalarda yer alan detaylar…

RESTORAN VE KAFELER MART AYINDA AÇILACAK MI?

Bakan Koca kapalı restoran ve kafelerde bir gevşeme olup olmayacağı sorusuna yanıt verdi. Koca, "Salgının seyri bunu belirleyecek. Mart ayından itibaren, iller bazında vaka sayısına göre bir takım kısıtlamaları kaldırmak gevşetmek ya da artırmak gerekebilir. Bunu Bilim Kurulu çalışıyor. Önümüzdeki birkaç hafta içinde açıklamış oluruz. Bölgesel bazda iller bazında bazı kısıtlamaları gevşetmek mümkün olabilir. Öneri olarak bunu sunacağımızı söyleyebilirim" dedi.