Teşvik sonuçları: MEB tarafından 2017 özel okul teşvik sonuçları açıklandı

  1. Türkiye
Video: Teşvik sonuçları: MEB tarafından 2017 özel okul teşvik sonuçları açıklandı
MEB tarafından 2017 özel <a class="in-news-link" href="/okul" target="_blank" title="okul haberleri">okul</a> teşvik sonuçları açıklandı; binlerce velinin beklediği teşvik tercih sonuçları MEB'in sorgu sayfasında görülebiliyor. 7 Eylül'de başlayan işlemler, 14 Eylül 2017 tarihinde sona erdi. Bakanlık yayımladığı "Okullarda öğrenim gören/görecek öğrenciler için verilecek eğitim ve öğretim desteği uygulama" kılavuzda sonuçların 15 Eylül 2017 tarihinde açıklanacağını duyurmuştu. Sonuçlardan sonra veliler hangi tarihlerde nakil ve kesin kayıt işlemlerini başlatacak?

MEB tarafından 2017 özel okul teşvik sonuçları açıklandı; binlerce velinin beklediği teşvik tercih sonuçları MEB'in sorgu sayfasında görülebiliyor. 7 Eylül'de başlayan işlemler, 14 Eylül 2017 tarihinde sona erdi. Bakanlık yayımladığı "Okullarda öğrenim gören/görecek öğrenciler için verilecek eğitim ve öğretim desteği uygulama" kılavuzda sonuçların 15 Eylül 2017 tarihinde açıklanacağını duyurmuştu. Sonuçlardan sonra veliler hangi tarihlerde nakil ve kesin kayıt işlemlerini başlatacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, 7 Eylül'de aldığı tercih başvurularını başlattı, 14 Eylül 2017 tarihinde başvurular sona erdi. Başvuruları sona ermesinden sonra bakanlık sonuçların açıklanacağını tarihini önceden açıklamıştı. Sonuçlar açıklandıktan sonra, süreçle ilgili bilgiler kılavuz tarafında yer alıyor. Kayıt işlemleri konusunda bakanlık uyarıyor, kayıt işlemleri tarihleri dışında işlemler geçersiz olacak.

Sonuçları görmek için tıklayınız

Süreçle ilgili önemli açıklama bakanlık tarafından geldi

Bakanlığın yayımladığı takvime göre, 7 Eylül-14 Eylül arasında öğrenciler tercih işlemlerinde bulundu. Bakanlık 15 Eylül’de tercih (yerleştirme) sonuçlarını açıkladı. Sonuçlar açıklandıktan sonra nakil başvuruları başlarken, yerleştirme sonuçlarına dair de kesin kayıt işlemleri başlayacak. Nakil ve kesin kayıt işlemleri 15 Eylül ila 22 Eylül arası yapılacak. Nakile dair başvuruların sonuçları 25 Eylül 2017 tarihinde MEB’in sorgu sayfasında açıklanacak. Ek yerleştirmelerine dair kayıt işlemleri de 25 Eylül ila 29 Eylül arası yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan takvim uyarısı

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu’ndan önemli açıklamalar geldi. Açıklamada Şamlıoğlu “Velilerin e-kılavuzda yer alan takvimi dikkatle incelemelerini” istedi.

Kılavuzu görmek için tıklayınız

Bakanlık ne kadar destekte bulunacak?

Bakanlığın resmi web sitesinden yapılan açıklamaya göre 2017-2018 öğretim yılında, okul öncesi eğitim kurumlarında okuyan öğrencilere 3 bin 60 lira, ilkokul ve temel liselerde öğrenim gören öğrencilere 3 bin 680 lira, ortaokul ve diğer liselerde öğrenim gören öğrencilere ise 4 bin 280 lira destek ödemesi yapılacak. Ayrıca 2017-2018 öğretim yılında okul öncesinde 6 bin, ilkokul, ortaokul ve liselerde 15 biner, temel liselerde ise 24 bin olmak üzere toplam 75 bin öğrenci ilk kez imkandan yararlanma durumuna sahip olacak. 75 bin öğrenciye toplam 29 milyon 280 bin Türk Lirası destek olunacak.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS