MEB BİLSEM mülakat sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

MEB BİLSEM mülakat sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

BİLSEM mülakat sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önümüzdeki günlerde açıklanacak. Bilim ve Sanat Merkezleri mülakat sonuçları ile diğer aşamaları geride bırakan adaylar başarılı oldukları takdirde kayıt hakkı kazanacak. Peki, MEB BİLSEM sözlü sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

BİLSEM sonuçları için merakla beklenen açıklama kısa süre içerisinde yapılacak. Adaylar mülakattan elde ettikleri sonuçlara göre kayıt aşamasına geçiş yapacaklar. İşte BİLSEM mülakat sonuçları ile ilgili bazı detaylar…


22 Nisan tarihinde başlayan BİLSEM mülakatları 12 Temmuz tarihinde tamamlandı. Mülakatların geçtiğimiz günlerde sona ermesinin ardından, gözler sonuç ekranına çevrildi. BİLSEM mülakat sonuçları 19 Temmuz tarihinde bakanlığın internet sitesi üzerinden duyurulacak.


BİREYSEL DEĞERLENDİRME HANGİ ŞEKİLDE OLACAK?


Genel zihinsel yetenek alanında yapılacak değerlendirmeler; öncelikle rehberlik ve araştırma merkezlerinde, bu merkezlerin uygun olmaması durumunda ise bilim ve sanat merkezlerinde yapılacaktır.


Görsel sanatlar, Müzik yetenek, Genel zihinsel yetenek alanında yapılacak bireysel değerlendirmelerin sonuçları, değerlendirmeyi yapan uzman tarafından MEBBİS modülü üzerinden aynı gün içinde sisteme girilecek.


Genel zihinsel yetenek alanında yapılan bireysel değerlendirme “sonuç puanı” açıklanmayacak.


KAYIT TARİHLERİ NE ZAMAN?


Bilim ve sanat merkezlerine yerleşmeye hak kazanan öğrenciler 19 Ağustos-6 Eylül 2019 tarihleri arasında bilim ve sanat merkezine kayıtlarını yaptıracaklardır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS