MEB EBA kursları başladı | Katılım oranı yüksek

MEB EBA kursları başladı | Katılım oranı yüksek

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) EBA (Eğitim Bilişim Ağı) kurs başvuruları sona erdi ve öğrenciler İnternet üzerinden kursa katılabilecek. Binlerce öğrencinin başvurduğu İnternet kursunda toplam 6 dersten yararlanma imkanı olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlediği E-Kurs üzerinden EBA kurs başvuruları bugün sona eriyor. Başvuru uzaması durumunda içeriğimizde yayınlanacaktır.


19 Eylül 2016 Pazartesi günü okullar açıldı. E-Okul sistemi aktif hale geldi. Öğrencilerin en çok beklediği EBA kurs başvuruları için MEB tarih verdi. Kursa hangi sınıflar başvurabilir sorusuna cevap verdi.


2016-2017 Eğitim - Öğretim yılında geçerli olacak EBA kurs hizmeti için başvurular 22 Eylül 2016 Perşembe günü başlıyor, 27 Eylül 2016 Salı günü sona eriyor. Siteye girmek isteyen veliler ve öğrencileri bir sürpriz bekliyor. Site açılmıyor. Son başvuru günü olduğu için Milli Eğitim Bakanlığı ilerki saatlerde bir açıklama yapabilir.

Hangi sınıflar başvurdu?
Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırladığı plana göre; 5,6,7,8 ve 9,10,11,12. sınıf öğrencileri başvuru yaptı ve bu sınıftaki öğrenciler sistem yararlanacak.


TAM OLARAK NE SUNUYOR?

Kurs haftada kaç saat ders işleniyor Kaç ders olacak?
6 farklı dersten kurs hizmetinden yararlanabiliyor. Haftalık 18 saat ders verilecek.

Ders programları ve ders çizelgeleri nasıl belli olacak?
Bu sistem  Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfasında, ders programları ve ders çizelgeleri, kazanım testleri, tarama testleri "e-kurs" modülü içinde yayınlayacatır.

SİSTEME GİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

E-KURS

E-kurs MEB tarafından uygulanmaya başlanan yeni bir proje. Tıpkı e-okul gibi işleyen bir portal üzerinden yürütülüyorken, öğrenciler e kurs modülüyle birlikte yeni eğitim-öğretim yılında kurs almak istedikleri dersleri seçebiliyor ve yeterli sayıya ulaşılması durumunda o dersten takviye kurs açılıyor.Branşlarında kurs vermek isteyen öğretmenler de MEB e-kurs modülü üzerinden kurs vermek istediklerini beyan ediyor ve öğrencilerin o öğretmenin dersini tercih etmeleri durumunda takviye kurs açılabiliyor. Öğretmenlerin de bu işlemleri gerçekleştirebilmeleri için tıpkı öğrenciler gibi EBA sistemini kullanmaları gerekiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS