MEB EKYS soruları ve cevapları görüntüleme işlemleri erişime açıldı

MEB EKYS soruları ve cevapları görüntüleme işlemleri erişime açıldı

ÖSYM’den yapılan açıklamada EKYS soruları ile ilgili değerlendirmelerin adayların erişimine açıldığı bilgisi paylaşıldı. 16 Mayıs 2019 tarihinde yapılan son açıklamada Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı’na ilişkin soruların ve cevapların sınava katılan adayların erişimine açıldığı ifade edildi. İşte 2019 MEB EKYS soruları ve cevapları…

ÖSYM, EKYS soruları ve cevapları ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı. Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı sorularının ve cevaplarının yanı sıra adayların sorulara verdiği cevapların da erişimde olduğu ifade edildi.


ÖSYM’den yapılan açıklamanın tamamı şöyle; 21 Nisan 2019 tarihinde uygulanan Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2019-MEB-EKYS) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 16 Mayıs 2019 tarihinde saat 10.30'dan itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.


MEB EKYS SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ…


Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS