"Mehmet Ağar'ın komisyonumuzdaki sözleri çarpıtılmıştır"

"Mehmet Ağar'ın komisyonumuzdaki sözleri çarpıtılmıştır"

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini araştırmak amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, komisyona bilgi veren eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar'ın sol örgütlere ilişkin sözlerinin, bazı basın yayın kuruluşlarında yanlış yansıtıldığını söyledi.

Özdağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, komisyonun bugünkü konuklarından birinin de Ağar olduğunu anımsattı.


Mehmet Ağar, Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nda


Ağar'ın, konuşmasında, Emniyet Genel Müdürü oluncaya kadar sol örgütlerin arkasında hep Rusya'nın olduğunu düşündüğünü, ancak bu göreve getirildikten sonra arkalarında Rusya'nın değil, batının olduğunu gördüğünü söylediğini aktardı.


TKP'yi kastetti


Ağar'ın sol örgütlere ilişkin sözlerinin, bazı basın yayın kuruluşlarında yanlış yansıtıldığına dikkati çeken Özdağ, şunları söyledi: "Sayın Mehmet Ağar'ın komisyonumuzdaki sözleri çarpıtılmıştır. Sayın Ağar, sadece TKP'den bahsederken, 'Bunların bir bıçağı bile yoktu. Bunlar fikir anarşistleriydi." dedi.


Türkiye'de 12 Eylül öncesi 5 bin kişi öldürüldü. Bunun 3 bine yakını ülkücü, 2 bine yakını ise sol kökenliydi. Türkiye'de kimse illegal sol örgütleri aklamaya kalkmasın. Daha yakın tarihte, İstanbul'da savcımızı, odasını basarak, DHKP-C diye bir örgüt öldürdü. Türkiye'nin en büyük iş adamı Özdemir Sabancı'yı binasına girerek öldürdüler. Belçika hala daha Fehriye Erdal'ı vermiyor. Fehriye Erdal illegal sol örgüt üyelerinden biridir. Mehmet Ağar'ın sözlerini çarpıtmaya gerek yok. İllegal sol örgütleri, asker öldüren, polis öldüren, PKK ile iş birliği yapan böyle örgütleri kimsenin aklamaya hakkı yok. Sözlerini yanlış yansıtarak Mehmet Ağar'a da haksızlık yapmış, akan kanların sebebi olan illegal sol örgütleri de aklamış oluruz."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS