Mehmet Ali Şahin'den muhalefete eleştiriler

Mehmet Ali Şahin'den muhalefete eleştiriler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun CHP ve MHP liderleri ile terör konusundaki görüşme talebinde bulunmasına verilen yanıtları değerlendiren Şahin, "Kılıçdaroğlu sorumlu davrandı. Ama bir sözünü eleştirdim. Terör sorununu çözecek olan partinin CHP demesi partizanca bir yaklaşım. Parti çıkarları için kullanmaktadır. Yadırgadım. Bahçeli'nin tavrından dolayı MHP tabanında bir çok arkadaşımız bu tavırdan dolayı son derece rahatsızdır" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, A Haber'de gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun CHP ve MHP liderleri ile terör konusundaki görüşme talebinde bulunmasına verilen yanıtları değerlendiren Şahin, "Kılıçdaroğlu sorumlu davrandı. Ama bir sözünü eleştirdim. Terör sorununu çözecek olan partinin CHP demesi partizanca bir yaklaşım. Parti çıkarları için kullanmaktadır. Yadırgadım. Siyasi partiler, böylesine menfur bir saldırıda bir ve beraber olmalıydı. Sayın Bahçeli bunu yapmadı. MHP tabanında bir çok arkadaşımız bu tavırdan dolayı son derece rahatsızdır. Cevap göndermişler. "Bizim hayır dememize alışmıştır yadırgamıştır" şeklindeki bir açıklama olabilir mi?" diyerek tepki gösterdi.


Demirtaş'tan flaş açıklamalar


Kılıçdaroğlu: 'Bu kadar dar düşünen bir kişinin...'


Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na ret


AK Parti mitinglerini askıya aldı


"Terör örgütü siyasi akışı etkiledim der"


AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in cuma gününe kadar mitingleri askıya aldıkları yönündeki açıklamalarını değerlendirmesi istenen Şahin, "Terör örgütü siyasi akışı etkiledim der. Onlara pirim vermememiz gerekir. Güvenlik önlemi alınarak siyasi partiler, siyasi programlarını uygulamalı" dedi.


"Demirtaş'ın açıklaması sorumsuz bir davranış"


Şahin, "Demirtaş'ın bu açıklaması eylemi gerçekleştiren hangi örgütse, bu örgütün eylemine hizmet etmiştir. Çok talihsiz açıklamalar. Son derece sorumsuz bir davranış" dedi.


"PKK'nın eylemsizlik kararı 'silahlar elimizde ama tetiklemeyeceğiz' demek"


PKK'nın eylemsizlik kararını değerlendirmesi istenen Şahin, "Silahlar elimizde ama tetiklemeyeceğiz demek. Eylemsizlik içerisinde olabilirsin. Senin bu duruşun bile bir tehdit oluşturuyorsa yapılması gereken neyse o yapılır" dedi.


Şahin, Terör saldırılarının Ak Parti'nin oy oranına zarar vermeyeceğini de söyledi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS