Melek İpek'ten Bugün TV binasında açıklama

Melek İpek'ten Bugün TV binasında açıklama

Koza İpek Grubu sahibi Akın İpek'in annesi Melek İpek, Çankaya'da bulunan Bugün TV'ye gelerek açıklamalarda bulundu. Anne İpek "Bu vatan bizim. Çok çok rica ediyorum. Bu bölünmeyi, bu düşmanlığı bir parça olsun azaltabilirsem çaba göstereceğim. Bu devlet bizim, bu hükümet bizim, bunlar bizim düşmanlarımız değil. Kim ne yapıyorsa? Yeni bir sayfa açsınlar, özür dileme sayfası" dedi.

Şirketlerine yapılan kayyum atamalarının ardından Bugün TV binasına gelen Koza İpek Grubu sahibi Akın İpek'in annesi Melek İpek, Herkese teşekkür ettiğini belirterek, "Gayet iyiyiz, en ufak bir üzüntüm yok. Çünkü her şeyin doğru olduğuna inanıyorum bu şirketin ortağıyım evlatlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Üçüne de. Babadan sonra ailenin başında olan benim büyük oğluma teşekkür ediyorum. Babası bize haram lokma yedirmedi. Akın oğlumda bize yedirmedi. Eğer benim oğlum şuan haksızlığa uğrayıp, zulme uğrayıp bu olaylar başımıza geldiği zaman deselerdi ki senin oğlun şu kadar ihale aldı şu kadar da kendisine aldı deselerdi ben onun arkasından vatanı terk ederdim. Bu konuda Allaha sonsuz şükürler ediyorum" dedi.

OĞLUMUN ARKASINDAYIM VE ARKASINDA OLACAĞIM

Oğlu Akın İpek'in arkasında olamaya devam edeceğini belirten anne İpek, "Ben bu yalan ortamında, yalanların havada uçuştuğu bir dönemde benim doğrularım ne kadar yer bulur bilmiyorum ama ben söylemeye çalışacağım bundan sonra. Ben hayatım boyunca vatanıma emek verdim, biz deşifre olmayalım, sırf Allah rızası için çalışalım bizi kimse görüp bilsin istemedik. Ama beni buna mecbur ettiler. Oğlumun arkasındayım ve arkasında olacağım. En ufak bir yanlışını görmedim. Oğlum elbette ki hayır işlerinin içinde. Onun saklısı gizlisi, yalanı yok. Yaptığı şeyler ortada" dedi.

BUNDAN SONRA KİMİN NE OLDUĞUNU ÇOK DAHA İYİ ÖĞRENDİK

Kayseri'de bulunan 'Himmet dede' madenlerinin isminin üzerinden iftira atıldığını ve üzüldüğünü söyleyen İpek, "Önce bize yardımcı olan manevi destek olan tüm dostlarımıza, tanıdığım, tanımadığım adam gibi adamları tanıdım onlara sonsuz teşekkür ediyorum. Aynı düşüncede olmadığımız insanların bize bu dönemde sabahın 6'sında televizyona gelerek siper olan o yavrulara kardeşlerime sonsuz teşekkür ediyorum. Bundan sonra kimin ne olduğunu çok daha iyi öğrendik" diye konuştu.

YENİ BİR SAYFA AÇSINLAR, ÖZÜR DİLEME SAYFASI

Yaşanan bu bölünmeyi ve düşmanlığı bir parça da olsa azaltmak için çaba göstereceğini söyleyen anne İpek, "Benim şuan vermek istediğim bir mesaj var. Bu vatan bizim. Çok çok rica ediyorum. Bu bölünmeyi, bu düşmanlığı bir parça olsun azaltabilirsem çaba göstereceğim. Bu devlet bizim, bu hükümet bizim, bunlar bizim düşmanlarımız değil. Kim ne yapıyorsa? Yeni bir sayfa açsınlar, özür dileme sayfası. Benim malım, mülküm hiç bir şey önemli değil. Alsınlar kendilerinin olsun. Ama iftiralar karşısında siper olacağım, sonuna kadar mücadele edeceğim. Yalan, riya, haset bugün gazeteleri gördüm çıldırdım. Ne ilgisi var himmetle onun. Herşeyi birbirine karıştırdılar. Bu nasıl bir yalan. Bu insanlar gönüllü insanlar. Bu insanlar Allah rızası için çalışan insanlar. O mübarek insanın öğütleriyle, dünyaya açılmışlar. Benim kendi evimi bin kere çektiniz, duvarımın içinden çektiniz, iftira attınız. Helikopter dolaştırdınız evimin içinde. Bunlarla kanunlar çerçevesinde ömrümün sonuna kadar uğraşacağım" diye konuştu.

NE OLDUYSA BELEDİYENİN ONAYIYLA OLMUŞTUR

Evinin duvarını yıkmak için zabıta ekiplerinin geldiğini kaydeden İpek, "Orası imarlı bir yer. Ne olduysa belediyenin onayıyla olmuştur. Bilemiyorum bir şey var. Ben bir sormuştum Melih Beye. Tabi böyle olacak demişti. Birine sevk etmişti. Arkadaşlarda ondan onay almıştı. Durmadan şimdi oraya zabıtalar geliyor. Benim evimi, duvarımı yıkmak için. İnanın hiçbir önemi yok. Ev olmuş olmamış hiç umurumda değil, buyursunlar onların olsun" şeklinde konuştu.

BUGÜN SÖYLEMEZSENİZ HANGİ GÜN SÖYLEYECEKSİNİZ?

AK Partinin kendilerinin düşmanı olmadığını söyleyen İpek, "Ben teşekkürümü ettim. Bütün partiler gelip bize destek oluyorlar. Ak Parti bizim düşmanımız değil. Hepsini çok iyi tanıyorum. Hepsini de çok seviyorum. Saygıdeğer insanlar var vatanımıza hizmet ettiler. Hiç birinin şu an sesi çıkmıyor. Çok iyi biliyorlar ve bize söylüyorlar. Böyle temiz bir ailede bir şey yok biz biliyoruz. Lütfen yapacağınız tek şey şu ve sizden rica ediyorum. O dosyaları inceleyin. Doğru ve yanlışı görün. Ona göre çıkın iki kelime söyleyin. Bugün söylemezseniz, hangi gün söyleyeceksiniz. Böyle bir şey yok diyorlar. Yoksa çıkıp söyleyin" dedi.

Anne Melek İpek, daha sonra televizyon binası önünde toplanan kalabalığa seslendi. İpek açıklamasının ardından bir süre televizyon binasında kaldı. Daha sonra ayrıldı.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS