Meral Akşener'den referandum sonucu tahmini

Meral Akşener'den referandum sonucu tahmini

MHP'den ihraç edilen Meral Akşener, referandum tahmininde bulundu, "Aşağı yukarı 54-56 şeklinde hayır çıkacak. Bir parti seçimi olmadığı için vatandaş bir kulak çekme uyarısı yapacak bu seçimde" dedi.

Genel başkanlığa adaylığını koyduğu için MHP'den ihraç edilen Meral Akşener, birbuçuk yıldır olağanüstü kurultay taleplerini gerçekleştiremediklerini belirterek, referandumdan 'Hayır' çıkması halinde 'bu hukuk anlayışının son bulacağına' inandığını söyledi. Akşener, ellerindeki son anket sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.


Fox TV canlı yayınında İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programına konuk olan Akşener, şu açıklamalarda bulundu:


Kontrol edilemez güç: Buradan çıkıp Isparta'ya gideceğim, oradan başka bir programa geçeceğim ve toplamda 29 il, 35 noktada program yapmış olacağım. Sayın Mehmet Uçum'un açıklamaları (16 Nisan'da halk kendi devletini kuracak... Devrim olacak) Türkiye'nin hayrına bir açıklama değil. Halk da bunu görüyor zaten. Evet çıkması halinde bu kontrol edilemez güç serbest bırakılmış olacak, burada sözüm Sayın Cumhurbaşkanı'na değil tabi ki. AKP'li vatandaşlar da diyor ki 'Muhtar olamaz dediler biz onu 3 defa başbakan bir defa Cumhurbaşkanı seçtik. Ama elince bu kadar güç yokken bile Davutoğlu'nu görevinden aldı'. Göreve geldikten sonra neler çıkacağını bilemedikleri için çekiniyorlar.


Meral Akşener Tansu Çiller'in referandum oyunu açıkladı


Başbakanı bilmem ama Cumhurbaşkanı bir yere gitmeyecek: Hayır çıkması halinde Cumhurbaşkanı bir yere gitmeyecek. Başbakanı bilemem ama ona biz karışamayız. Hayır çıkması durumunda bizim bir koltuk beklentimiz yok dolayısı ile kişisel olmayan bir çalışma ve bunu milletimiz anlıyor.


Erdoğan inatlaşmaz: Aşağı yukarı 54/46 şeklinde hayır çıkacak. Hayır çıkması durumunda Sayın Cumhurbaşkanımız milletle inatlaşmaz siyasi kumaşı buna müsait değil. Uzun süredir bu konu Türkiye'deki değerler üzerinden konuşuluyor. Bu seçimde bir parti seçimi olmadığı için vatandaş bir kulak çekme uyarısı yapacak bu seçimde. Sayın Cumhurbaşkanı'nı vatandaş seçti. Her ne kadar o şu an partili bir cumhurbaşkanı gibi davransa da milletin talebiyle inatlaşmayacağına kesin eminim.


Akşener'den referandum açıklaması: Siyaseti bırakırım


MHP Kurultayı: Şimdi ben ve diğer MHP aday adayı arkadaşlarım bir buçuk yıldır olağan üstü kurultay talebimizi gerçekleştiremedik. İktidar tarafından ne kadar engellendiğimi, hukukun hiçe sayılmasını herkes izledi. Hayır çıkması durumunda bu hukuk anlayışı son bulmuş olacak, ben buna inanıyorum. Sayın Fatih Portakal'ın programında 'Ben MHP'nin başına gelip partimi iktidara taşıyıp Başbakan olacağım' dedim, bu söz daha sonra nerelere çekildi.


Türkiye aile işletmesine döndü: Şayet biz isteğimizi gerçekleştirirsek bu ülkede hukuku işler hale getirmek için elimizden geleni yapacağız. Bu ülke de liyakat sistemi silindi. Bir aile işletmesine dönen Türkiye'nin bu liyakat sistemini yeniden öğrenmesi gerekecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS