Mersin'de denizde uyuşturucu avı

 Mersin'de denizde uyuşturucu avı

Mersin’in Silifke Limanı'na Lübnan’dan gelen Med Star adlı gemiden atıldığı belirlenen 8 varilden 214 kilo 378 gram esrar ile 11 bin Captagon uyuşturucu hap çıktı. Gemiye el konulurken, kaptan ile iki yardımcı kaptanın da aralarında olduğu 6 kişi gözaltına alındı.

Lübnan- Taşucu seferi yapan 7 bin 300 grostonluk Lübnan bayraklı gemi dün saat 21.00 sıralarında Seka Limanı’na yanaşmaya çalıştı. Gemiyi rıhtıma yanaştırmak üzere görev alan Dok Kaptanlığı’nda görevli kılavuz kaptan, gemiden iki kişi tarafından denize variller atıldığını görünce ihbar etti. Bunun üzerine Gümrük Muhafaza ekipleri önlemler alırken, Mersin’den çıkan helikopter destekli Sahil Güvenlik botları, kısa sürede limana ulaştı. Geminin çevresinde önlem alınıp, helikopterlerin havadan yaptığı aydınlatma ile denize atılan 8 bidon çıkarılıp sayım yapıldı.


Silifke Kaymakamı Şevket Cimbir, 8 bidonda 214 kilo 378 gram esrar ile 11 bin Captagon uyuşturucu hap ele geçirildiğini, Cumhuriyet Savcılığı’nca el konularak bağlanan geminin kaptanı, iki kaptan yardımcısı, iki personel ile bir TIR şoförünün gözaltına alındığını ve soruşturmanın sürdürüldüğünü söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS