Mersin'de fabrikada çıkan yangın söndürüldü

Mersin'de fabrikada çıkan yangın söndürüldü

Mersin'de fabrikada çıkan yangın söndürüldü

Mersin'de çivi üretimi yapılan fabrikada çıkan yangın, kontrol altına alındı. İş makinelerinin de katıldığı bölgedeki soğutma çalışmaları devam ediyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (MTOSB) çivi fabrikasında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

Ekipler, aynı zamanda alevlere müdahaleyi zorlaştıran fabrikanın çevresindeki sac profillerini iş makineleriyle kaldırıyor.

Yoğun dumandan etkilenen 3 fabrika çalışanı da ambulansla hastaneye kaldırıldı. Fabrika çevresinde polis ekipleri güvenlik önlemi aldı, giriş ve çıkışlar sınırlandırıldı. İl Emniyet Müdürlüğünün toplumsal olaylara müdahale araçları (TOMA) da alevlere müdahaleye destek verdi. 

"Büyük bir felaketin önüne geçildi"

MTOSB Yönetim Kurulu Başkan Sabri Tekli, AA muhabirine, yangın nedeniyle üzgün olduklarını söyledi.

Yangının fabrikanın ambalaj stok alanında çıktığını belirten Tekli, şunları kaydetti:

"Kimyasal maddeler alevlerin büyümesine neden oldu. Diğer fabrikalara sıçramadan müdahale edildi. Büyük bir felaketin önüne geçildi. OSB itfaiye ekipleri hızlıca müdahale etti. Çevre ilçelerden de itfaiye ve arazöz takviyesi geldi. Çok büyük bir tesis. Fabrikada 1000'in üzerinde çalışan vardı. Üretim alanlarına yaklaşmadan yangının etrafı sarıldı. Yangın fabrikanın 5'te birinde etkili oldu. Müdahaleler sürüyor. 3 işçi yangından hafif etkilendi. Sağlık durumları iyi."