Mersin'deki hain saldırı ile ilgili sıcak gelişme! Teröristlerden birinin kimliği belli oldu...

Mersin'deki hain saldırı ile ilgili sıcak gelişme! Teröristlerden birinin kimliği belli oldu...

Mersin'in Mezitli ilçesinde polisevine saldırıyı gerçekleştiren ve bir polisi şehit eden 2 terörist, etkisiz hale getirildi. Polisevine silahla ateş açan teröristlerden birinin 'Zozan Tolan' kod adlı Dilşah Ercan olduğu belirlendi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Saat 23.00 sıralarında Mezitli ilçesi Tece Mahallesi'ndeki polisevine PKK'lı iki kadın terörist tarafından saldırı düzenlendi. Lüks otomobil ile polisevinin önüne gelen PKK'lı iki kadın terörist, uzun namlulu silahlarla nizamiye kulübesinde nöbet tutan polislere ateş açtı. Polislerin karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Patlama ve silah sesleri bölgede endişe yaratırken, açılan ilk ateş sırasında polisevi önünde nöbet tutan 2 polis yaralandı. Yaralanan polis memuru Sedat Gezer kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak şehit oldu.

SALDIRI ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Polisevine düzenlenen terör saldırısı, güvenlik kamerasınca kaydedildi. Görüntüde, sırtlarında çanta bulunan 2 kadın terörist, polisevine yaklaştıklarında içlerinden biri gizlediği tabanca ile polis noktasına doğru ilerledi. Kulübeye yaklaştığında arkasına gizlediği silahı çıkaran terörist, art arda ateş açtıktan sonra yaklaşık 50 metre geride bekleyen diğer saldırganın yanına geldi. Sırtlarında çanta bulunan 2 terörist bu sefer otomatik silahlarla ateş açarak bir kez daha polis noktasına doğru ilerledi. Bu sırada güvenlik güçlerinin ateş açtığı görüldü. Çatışma sırasında teröristlerden biri vurularak yere düştü. Diğer terörist ise sırt çantasıyla birlikte bölgenin aksine giderek, kameranın görüş açısından kayboldu.