Meteoroloji saat verdi, yağmur geliyor! Hava durumu (16 Temmuz)

Meteoroloji saat verdi, yağmur geliyor! Hava durumu (16 Temmuz)

Hava durumu 17 Temmuz raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yayınlandı. Yapılan son dakika tahminlerine göre İstanbul yeni bir yağışlı hava dalgasının etkisini altına giriyor. Gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı saat dilimi de yine Meteoroloji tarafından Megakent’te yaşayanlarla paylaşıldı. Öte yandan sıcaklıkların batı bölgelerde sıcaklıkların 4 ile 8 derece arasında düşmesi bekleniyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? İşte son dakika hava durumu uyarısı…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM tarafından 17 Temmuz hava durumu raporu yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre hava sıcaklıklarının özellikle batı bölgelerde 4 ila 8 derece arasında düşmesi beklenirken yurdun batı kesimlerinde yağışlı havanın bir süre daha etkili olacağı tahmin ediliyor. Yağışlı havanın etkisini sürdürdüğü illerimizden biri de İstanbul… Yapılan tahminlere göre İstanbul il genelinde yağışlı havanın gün içerisinde etkisini artırması ön görülüyor. Bununla birlikte yağışların özellikle saat 12.00 – 15.00 arasında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış şeklinde etkili olacağı yönünde Meteoroloji’den uyarı geldi.


Peki, bugün hava durumu nasıl? İşte 17 Temmuz yurt geneli ve İstanbul hava durumu raporu…


HAVA DURUMU – 17 TEMMUZ


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz (Kahramanmaraş hariç), İç Anadolu (Sivas hariç), Batı Karadeniz (Sinop hariç), Çorum, Amasya, Artvin ve Ardahan çevreleri ile Rize ve Trabzon'un iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, İç Ege ile Bilecik, Bolu, Isparta, Burdur ve Eskişehir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.


SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR


Hava sıcaklıklarının ise batı kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı, kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.


Bununla birlikte yağışların, İç Ege ile Bilecik, Bolu, Isparta, Burdur ve Eskişehir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


İSTANBUL °C, 26°C


Parçalı bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı


İZMİR °C, 29°C


Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı


ANKARA °C, 26°C


Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS