Meteoroloji'den fırtına ve kar yağışı uyarıları yapıldı

Meteoroloji'den fırtına ve kar yağışı uyarıları yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden ülkemiz geneline yönelik son dakika hava durumu ile fırtına ve kar yağışı uyarıları yapıldı. Ocak ayının ortalarını yaşadığımız şu günlerde, Batı illerinde zaman zaman görülen yağışlarla beraber kuru soğuklar etkisini hissettiriyor. Doğu'da birçok il ise kar yağışına teslim olmuş durumda.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, İç ve Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu, Çanakkale, Antalya'nın doğusu, Muğla'nın Dalaman, Fethiye, Köyceğiz ve Marmaris ilçeleri, Kırklareli'nin kıyı kesimleri ile akşam saatlerinden itibaren Sinop, Samsun, Ordu, Giresun ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


Yağışların hafif olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, İç ve Doğu Anadolu'nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu'nun yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa), Hatay çevrelerinde yer yer doğu ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (70-90 km/sa) esmesi bekleniyor


HAVA SICAKLIĞI: Güney ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.


RÜZGAR: Kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvete, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/sa), Hatay çevrelerinde yer yer kısa süreli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.


KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/sa), Hatay çevrelerinde yer yer kısa süreli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


BÖLGELERİMİZDE HAVA


MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ve Kırklareli'nin kıyı kesimleri ile sabah ilk saatlerde Çanakkale çevrelerinin yer yer hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.


EDİRNE °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu


İSTANBUL °C, 9°C
Çok bulutlu ve yer yer hafif yağmurlu


KIRKLARELİ °C, 6°C
Çok bulutlu ve kıyı kesimleri yer yer hafif yağmurlu


KOCAELİ °C, 9°C
Çok bulutlu ve yer yer hafif yağmurlu


EGE
Parçal, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Muğla'nın Dalaman, Fethiye, Köyceğiz ve Marmaris ilçelerinin yer yer hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.


A.KARAHİSAR °C, 2°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisliDENİZLİ °C, 11°C
Parçalı bulutlu


İZMİR °C, 11°C
Parçalı bulutlu


MANİSA °C, 9°C
Parçalı bulutlu


AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz ile Antalya'nın doğu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle hafif yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerde hafif karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın Hatay çevrelerinde doğu ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde (70-90 km/sa) esmesi bekleniyor.


ADANA °C, 13°C
Çok bulutlu ve hafif sağanak yağışlı


ANTALYA °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, doğusu hafif sağanak yağışlı


HATAY °C, 10°C
Çok bulutlu ve hafif sağanak yağışlı


ISPARTA °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu


İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney kesimlerinin hafif karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.


ANKARA °C, 6°C
Parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde puslu ve yer yer sisli


ÇANKIRI °C, 7°C
Parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde puslu ve yer yer sisliESKİŞEHİR °C, 2°C
Parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde puslu ve yer yer sisli


KONYA °C, 4°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı


BATI KARADENİZ
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Sinop ve Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.


BOLU °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli


DÜZCE °C, 9°C
Çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli


KASTAMONU °C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kıyı kesimleri hafif yağmurlu


ZONGULDAK °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu


ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.


AMASYA °C, 9°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde puslu


SAMSUN °C, 11°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren hafif yağmurluTOKAT °C, 10°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde puslu


TRABZON °C, 11°C
Parçalı yer yer çok bulutlu


DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney kesimlerinin hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.


ERZURUM °C, -2°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde puslu ve yer yer sisli


KARS °C, -5°C
Parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde puslu ve yer yer sisli


MALATYA °C, 3°C
Çok bulutlu, hafif karla karışık yağmur ve yüksekleri yer yer kar yağışlı


VAN °C, 1°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif kar yağışlı


GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle hafif yağmur ve sağanak, bölgenin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve hafif kar şeklinde olması bekleniyor.


DİYARBAKIR °C, 5°C
Çok bulutlu, hafif yağmur ve sağanak, yüksekleri hafif karla karışık yağmurlu


GAZİANTEP °C, 5°C
Çok bulutlu, hafif yağmur ve sağanak, yüksekleri hafif karla karışık yağmurluSİİRT °C, 7°C
Çok bulutlu, hafif yağmur ve sağanak, yüksekleri hafif karla karışık yağmurlu


ŞANLIURFA °C, 9°C
Çok bulutlu, hafif yağmur ve sağanak yağışlı

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS