Meteoroloji'den kritik uyarı: Kuvvetli yağış geliyor!

Meteoroloji'den kritik uyarı: Kuvvetli yağış geliyor!

Meteoroloji'den kritik uyarı: Kuvvetli yağış geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Eskişehir, Ankara ve Afyonkarahisar için uyarılarda bulundu. Yapılan açıklamada, "Ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun." denildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayımladığı hava tahmin raporunun ardından bazı bölgeler için uyarı yayımladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre; Eskişehir çevreleri, Ankara il merkezi ile kuzey ve batı kesimleri, Afyonkarahisar'ın kuzey ve batısında yerel kuvvetli yağış bekleniyor.

Hava sıcaklıkları için yapılan açıklamada, "Önemli bir değişiklik olmayacağı, yurdun kuzey kesimlerinde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor." ifadelerine yer verildi.

 

YEREL SAĞANAK VE GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ve Sinop, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.