Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Fransız bakana tebrik ve tepki telefonu

Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Fransız bakana tebrik ve tepki telefonu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault ile telefonla görüştü. Fransız Bakanı yeni görevinden dolayı tebrik eden Çavuşoğlu, Fransız Dışişlerinin Türkiye'nin PYD'ye yönelik operasyonlarıyla ilgili açıklamasına da tepki gösterdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Bakan Çavuşoğlu Fransız Bakan Ayrault'yu yeni görevinden dolayı tebrik etti.


Bakan Çavuşoğlu görüşmede, Suriye'nin kuzeyindeki PYD hedeflerine yönelik operasyonlar bağlamında Fransa Dışişleri Bakanlığı tarafından haftasonunda yapılan açıklamadan duyulan rahatsızlığı dile getirdi. 


Türkiye'nin Suriye'de terör unsurlarıyla mücadele etmekte olduğunu vurgulayan Bakan Çavuşoğlu, Suriye konusundaki tutumun 11 Şubat'ta Münih'te gerçekleştirilen Uluslararası Suriye Destek Grubu toplantısında da ifade edildiğini, bu tutumun Fransız muhataplarımızca da bilindiğini dile getirdi. 


Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, Suriye konusundaki Türkiye'nin görüşlerinin esasen örtüşmekte olduğunu, önümüzdeki dönemde iki ülke arasındaki işbirliğini ileri taşımayı arzu ettiklerini ifade etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS