Mevlüt Çavuşoğlu'ndan telefon diplomasisi

Mevlüt Çavuşoğlu'ndan telefon diplomasisi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AKPM Başkanı Agramunt ve AB Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Timmermans ile telefonda görüştü. Çavuşoğlu, Timmermans'la ile olan telefon görüşmesinde, Türkiye ile vize serbestisi başta olmak üzere Türkiye-AB ilişkileri bağlamında gündemde olan konuları ele aldı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Pedro Agramunt ve Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans ile birer telefon görüşmesi gerçekleştirdi.


Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Çavuşoğlu dün Agramunt ile dün telefonda görüştü. Görüşmede, halen devam etmekte olan AKPM Yaz Genel Kurul Oturumu gündemindeki konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.


Çavuşoğlu, bugün ayrıca Timmermans'la bir telefon görüşmesi yaptı. Bakan Çavuşoğlu, Timmermans görüşmesinde ise Türkiye ile vize serbestisi başta olmak üzere Türkiye-AB ilişkileri bağlamında gündemde olan konuları ele alındı.


Çavuşoğlu ve Timmermans'ın, 30 Haziran'da Brüksel'de bir araya gelerek güncel gelişmeleri gözden geçirmeleri konusunda mutabakata vardıkları kaydedildi. Her iki telefon görüşmesinin de Türkiye'nin talebi üzerine gerçekleştirildiği belirtildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS