MGK’da Fethullah Gülen kararı

MGK’da Fethullah Gülen kararı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında "paralel yapı" olarak nitelendirdiği Gülen cemaatinin "Fethullahçı terör örgütü" olarak nitelendirilmesi yönünde tavsiye kararı alarak hükümete gönderdiklerini ve bu yöndeki Bakanlar Kurulu kararının çıkmasının ardından bu yapının mensuplarının da PKK ya da PYD'liler gibi aynı kategoride yargılanacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ahilik Haftası kutlama programında konuştu. Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Terörle mücadelede ülkemizin her şehri gibi Kırşehir de şehitler verdi.  Biz bugüne kadar hiçbir faninin önünde eğilmedik ecdadımız nasıl mücadele verdiyse biz de öyle mücadele vereceğiz. Şehitlerimize bir kez daha rahmet diliyorum. Bu topraklar uğruna ölmeyi göze almayı aldıkları için vatanımız olmayı sürdürüyor. Bugün Türkiye’nin engel üstüne engel çıkarmaya, bizi boğmaya çalışanlara kalsa yüzyıl önce tarihe gömülmüş devlet ve millet olacaktık. Ama işte görüyorsunuz sene 2016  ve dimdik ayaktayız.  Büyük projelerimizle içinde bulunduğumuz zor şartlara rağmen demokrasimizle ayaktayız. Osmanlıya hasta adam muamelesi yapanlar defalarca hayal kırıklığına uğradılar. Osmanlı ordusunu dağıtanlar bu milletin en zor şartlarda daha silkinip kalkabileceğini düşünmüyordu.

Türkiye sadece mevcut sınırlarından ibaret değil, aynı zamanda kendini bu millete tarihe medeniyete ait hisseden umudun adıdır, umudunu bize bağlayanların sadece geçmişi değil ayı zamanda geleceğiz.

Büyük düşüneceğiz, küçük düşünmek bize yakışmaz.  Marmaray’ın temelini attığımızda bizimle dalga geçiyorlardı. Yıl sonunda Avrasya tünelinin açılışını yapacağız. 26.Ağustos’ta 3. Köprü’nün açılışını yapacağız. Bizim hayata geçirdiğimiz projeleri bunlar hayal dahi edemezler. Farkımız bu.

Küfredecek kadar alçaldılar

Bunlar Meclis'te Cumhurbaşkanı'na milletvekillerine küfredecek kadar alçaldılar. Bunlarda ahlak diye bir şey yok, haysiyet diye bir şey yok. Çünkü bunlar haysiyet celladıdır, bunlar kan emicidir. Kalkıp meclisin şanına uymayacak şekilde cumhurbaşkanına ve iktidar partisi mensuplarına küfredecek kadar alçalanlara ben artık bir şey demiyorum. Bunlar parlamentonun içinde siyasi terör estiriyorlar.

Dokunulmazlıklar

Biz dürüstlüğün savunucuyuz. Bu 168 fezleke illa suç teşkil ediyor diye bir şey yok. Ama bunların içinde bagajlarında silah taşıyanlarda var, görevi kötüye kullananlar da var. Er ya da geç bunlar yine yargılanacaktı. Ama yıllar yıla beklemeye gerek yok. Millet 'bunlara parlamentoda maaş ödenmesine tahammül edemiyoruz' diyor.

Bu bayrağın dışında başka bir bayrak asla kabul etmiyoruz. O paçavraların peşinde gidenler işte bedel ödüyorlar.

MGK’da Fethullah Gülen kararı

'Legal görünüm altındaki illegal terör örgütü' dedik, Fetullahçı Terör Örgütü olarak tavsiye kararını aldık ve hükümete gönderdik. Şimdi hükümetten de Bakanlar Kurulu kararını bekliyoruz ve bunların terör örgütü olarak tescilini de gerçekleştireceğiz. PKK, PYD, YPG neyse bunlar da aynı kategoride yargılanma sürecine girecekler. Bu millete çok çektirdiler. Bir kısmı kaçıp gidiyor, Avrupa’ya Türkiye’yi yalan yanlış şikayet edecek kadar gayri milliler.

Diyarbakır ziyareti

Biz bu vatanda asla ayrımcılığa müsaade etmedik. Diyarbakır’a havalimanı yaptık, onlar yıktılar biz yaptık. Yarın Diyarbakır’dayız. Devasa terminal binasının açılışını yapacağız. Bu yatırımları yapmaya devam edeceğiz. İlçeler boşatıldı, o boşaltılan ilçeleri de tüm alt yapısı, atık su, içme suyu kanallarıyla, doğalgaz alt yapısıyla yeniden inşa edeceğiz, TOKİ’yle binalarımızı süratla yapacağız."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS