MHP "Ayı logosu" önerisine tepki gösterdi

MHP "Ayı logosu" önerisine tepki gösterdi

MHP Kastamonu İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı, şehrin logosunun ayı olması yönündeki önerilere tepki gösterdi.

Hacı İbrahim Maşalacı, yazılı yaptığı açıklamada, AK Parti Kastamonu İl Başkanı Av. Halil Uluay'ın "Kastamonu'nun logosunun ayı olması gerektiği" yönündeki açıklamalarına atıfta bulunarak, "Kastamonu'nun logosunun ayı olması gerekiyor. Çünkü bazı şeylerin üzerine doğru gitmezseniz yani toplumsal algının peşine düşerseniz, bu algının altında ezilirsiniz. Bu tür algının üzerine gitmek gerekiyor ki, bu algı kırılabilsin. Biz, Kastamonulular olarak ayı lafından alınıyorsak, bunlar sürekli bizim ilerleyen yıllarda da üzerimize gelecektir. Biz, şehir olarak bunu daha fazla geciktirmeden, yüzleşmemiz gerekiyor. Ülke genelinde Kastamonuluların, kendilerine etiket olmuş ayı algısının, bu yüzden yıkılması için bir şey yapıp, bir yerden bu olayla yüzleşmemiz gerekiyor" şeklinde açıklamasının olduğunu söyledi.


MHP Kastamonu İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı, şehrin logosunun ayı olması yönündeki önerilere tepki gösterdi.

AK Parti İl Başkanı Uluay'ın ayının, Kastamonulularla kıyaslanabileceğini ve aynı özelliklere sahip denilebileceğini söylediğine dikkat çeken Maşalacı, "Neymiş efendim, ayı, özgürlüğüne düşkün bir hayvanmış, ormanlarda istediği gibi dolaşırmış. Kastamonu'da özgürlüğüne düşkün bir şehir olduğu için AK Parti İl Başkanı, ayı ile saygıdeğer Kastamonulular arasında bir benzerlik kuruyor. Sayın il başkanının açıklamalarını okuyunca Kastamonu'nun diğer illere göre neden geri kaldığını, Türkiye'de en kötü yolların neden ilimizde olduğunu, iller arasında en geri sağlık hizmetinin neden şehrimizde olduğunu, insanlarımızın neden tedavi olmak için akın akın çevre illere gittiklerini, 10 kilometrelik çevre yolunun neden 10 yıldır bitirip hizmete açılamadığını, inşaatı yarım kalmış iki hastanenin neden çürümeye terk edildiğini herhalde anlamışsınızdır. Çünkü bizi yönetenler bu işlerle değil de ayı meselesiyle uğraşıyorlar" dedi.


"Şerife Bacı'nın torunlarına hakaret ediyor"


Türkiye'nin 1 Kasım'da ergen seçime giderken çözüm sürecinin bir sonucu olarak adeta iç savaş yaşandığını vurgulayan Maşalacı, "Bazı şehirlerimizde girilemeyen mahalleler var. Ankara'daki terör olayında 97 insanımızı kaybettik. Her gün şehit cenazeleri geliyor. Köylümüz ve esnafımız borç batağına düşmüş. Memurumuz, işçimiz, emeklimiz herkes borçlu. Ülkede en çok açılan resmi kurum icra daireleri. İşte ülkenin ve ilimizin durumu bu haldeyken bile, AK Parti İl Başkanının gündeminde şehrin logosunun "ayı" olması var. Bunun gerekçesini açıklarken de, 'Kastamonulular ayı ile kıyaslanabilir. Kastamonulular ayı ile aynı özelliklere sahiptir' diyerek de Şerife Bacı'nın torunları olan saygıdeğer Kastamonululara hakaret ediyor. Ayıyı logo yapıp da, yıllardır birilerinin Kastamonu'muz ile ilgili yaptıkları o sıradan esprileri, haklı mı çıkaracağız? Yıllardır Candaroğlulları Devleti'nin bayrağı logo olarak kullanılıyor. Yok eğer bu logodan başka manalar çıkartıp değiştirmek istiyorsanız, Kastamonu'nun tek logosu, milli mücadelenin sembolü olan kağnısının başındaki Şehit Şerife Bacı figürü olabilir" diye konuştu.

Maşalacı, "1 Kasım Milletvekili Seçimi için sandığa gittiğinizde lütfen sizleri aşağılayan, sizlere hakaret eden, sizlere tepeden bakan bu zihniyete dersini verin. Kastamonu kamuoyundaki tartışmalara ışık tutması amacıyla, bu konuyu saygılarımla arz ederim"  ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS