MHP'den HDP'ye saldırıya açıklama

MHP'den HDP'ye saldırıya açıklama

MHP Karabağlar İlçe Başkanı İbrahim Uğur, dün gece HDP Karabağlar İlçe Başkanlığı binasının saldrırıya uğraması konusunda partilerinin hiçbir ilgisi olmadığını savundu, "Bizzat AKP tarafından kurulan fason gençlik teşkilatları olayları körüklemekte, yönlendirmekte ve gerçekleştirmektedir" iddiasında bulundu.

Dün akşam HDP Karabağlar İlçe başkanlığının taşlanması, bazı olayların yaşanması üzerine MHP Karabağlar İlçe Başkanı İbrahim Uğur yazılı açıklama yaptı. Ülkemizin son derece hassas bir dönemden geçtiğini, bu acıların sorumlusunun AKP iktidarı olduğunu söyledi.

Son günlerde yaşanan terör olayları dolayısıyla vatandaşın tepki vermeye başladığını ancak kendilerinin duygularını kontrol altında tutarak kötü niyetli mihrakların amaçlarını boşa çıkartacaklarını belirten Uğur şunları söyledi, "Taşkınlıktan ve ölçüyü kaçıran heyecan selinden uzak durmak, sağduyulu ve soğukkanlı hareket etmek herkesin en temel tarzı olmalıdır. Bu düstur ile hareket eden partililerimiz ve gönüldaşlarımız, hiçbir zaman bu oyuna gelmeyecek ve başkalarının emellerine alet olmamış ve olmayacaklardır. İzmir'imizde ve özellikle ilçemiz Karabağlar'da, şehit haberlerine istinaden meydana gelen olaylar, dışarıdan destekli ve özellikle iktidarın militanları tarafından provoke edilerek meydana gelmiş toplumsal olaylardır. Bizzat yine AKP tarafından kurulan fason gençlik teşkilatları olayları körüklemekte, yönlendirmekte ve gerçekleştirmektedir. Bu olaylar ile partimizin hiçbir ilgisi yoktur. MHP, Karabağlar İlçe başkanı olarak, yönetim kurulu üyelerimle birlikte olayları engellemek ve demokratik sınırda tutmak için çok yoğun mesai harcamaktayız. Genel başkanımız tarafından yapılan açıklamalar iyi okunmalıdır. Milli hassasiyetlere sahip her vatandaşımızın içi yanmaktadır. Ancak parti binalarının taşlanması, yakılması da bu ateşi söndürmediği gibi olayları daha karmaşık ve ülkemizin aleyhine olan bir hale sokmaktadır. Bu nedenle hiçbir MHP üyesi bu olayların içinde olmamıştır, olmayacaktır. Bu tepkilerin, teröre lanet yürüyüşlerinin demokratik sınırlarda kalması gerektiği ortadadır."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS