MHP'li Halaçoğlu Devlet Bahçeli'yle görüştü

MHP'li Halaçoğlu Devlet Bahçeli'yle görüştü

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, anayasa değişikliği oylamasına karşı çıktığını duyurmuştu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yle görüştüğünü ifade eden Halaçoğlu kararında bir değişiklik olmadığını söyledi ve görüşmenin detaylarını sosyal medya hesabında paylaştı.

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yaptıkları görüşme ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.


Fikirlerinden herhangi bir değişikliğin olmadığını ifade eden MHP'li Halaçoğlu, görüşmeyle ilgili şunları yazdı:


"Bu gece yarısı ikinci maddenin görüşüldüğü sırada Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beni sohbet etmek için genel kurulda yanına davet etti. Ülke meselelerini ve halihazırdaki anayasa değişikliği ile ilgili konuştuk. Fikirlerime saygı duyduğunu belirtti. Teşekkür ettim ve ben de aldığımız ülkücü terbiye gereğince kendisine karşı bir saygısızlık yapmamın mümkün olmadığını söyledim. Anayasa ile ilgili endişelerimi de arz ettim. Özlenen güzel bir görüşme oldu. Anayasa ile ilgili önceki endişelerim ve fikirlerim devam ediyor. Tek kişilik yönetimi kabul etmemiz mümkün değil. Ülkemizin ve Türk Milletinin geleceğini her türlü menfaatin üzerindedir. Bazı kişi ve milletvekilleri tarafından maalesef evet demeye ikna edindiğim gibi bir tezvirat ortaya atılmış. Kesinlikle bu doğru değildir. Devlet Bey de böyle bir istekte asla bulunmamıştır. Hayır fikrim değişmemiştir."Halaçoğlu: Başkanlık, Türkiye'yi kesinlikle bölünmeye götürür


MHP'li Halaçoğlu: "Bu anayasaya kim onay verirse bu ülkeyi sevmiyor demektir"


MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Genel Kurul'da görüşülen Anayasa değişikliğiyle ilgili olarak, "Böyle bir anayasaya kim onay verirse bu ülkeyi, bu ülkeyi kuranları, Türk milletini, çocuklarının ve torunlarının geleceğini düşünmüyor ve sevmiyor demektir'' demişti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli anayasa teklifine Genel Kurul'da evet oyu vereceğini açıklarken, MHP'li Halaçoğlu'nun bu tepkisi konuşulmuştu. 


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS