MHP'li Halaçoğlu'ndan Ayasofya tepkisi!

MHP'li Halaçoğlu'ndan Ayasofya tepkisi!

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, AK Partili Mahir Ünal'ın, 29 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ayasofya'da namaz kılacağını açıkladığını belirterek bu duruma tepki gösterdi.

Bir süre önce Ayasofya'nın ibadete açılması için MHP olarak Meclis'e teklif verdiklerini belirten Halaçoğlu, "Bu konudaki kanun teklifini gündeme almayanlar, bugün siyaseten içine düştükleri çöküşü görünce birden Ayasofya'ya sarıldılar" dedi.MHP Grup Başkanvekili ve aynı zamanda Kayseri Milletvekili adayı Yusuf Halaçoğlu, Ayasofya tartışmalarını değerlendirdi ve AK Parti'yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, 'samimiyetsizlikle' suçladı. Bu konuda MHP olarak Ayasofya'nın ibadete açılması için TBMM Başkanlığı'na 20.10.2013 tarihinde kanun teklifi sunduklarını ancak bunun iktidar tarafından gündeme alınmadığını belirten Halaçoğlu, bu konudaki kanun tekliflerinin belgesini de kamuoyu ile paylaştı. 


New York Times'dan Erdoğan'a cevap


"İNANCIMIZ OLAN İSLAMİYET ADINA ÇOK ÇİRKİN HAREKETLER"


Halaçoğlu, şöyle devam etti: "AKP'li Mahir Ünal 29 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı'nın Ayasofya'da namaz kılacağını ve açacağını söylemiş. Bu konudaki kanun teklifini gündeme almayanlar bugün siyaseten içine düştükleri çöküşü görünce birden buna sarıldılar. Samimi olmadıkları 2013'ten beri kanun teklifini görmezden gelmeleridir. Hani bir de ne demişti Cumhurbaşkanı; 'Sultanahmet'i önce bir doldurun' Bu konuyu bile siyasete alet ediyorlar. Yazıklar olsun. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, mitinglerinde Kuran'ı Kerim sallamasını, Diyanet İşleri Başkanı ile ilgili olarak ortaya çıkan makam otomobili skandalını ve son olarak da Ayasofya samimiyetsizliklerini, inancımız olan İslamiyet adına çok çirkin hareketler olarak değerlendiriyorum. Sadece kaybettikleri oylar için şov yapıyor. Erdoğan için adam topluyorlar, açılmış yerleri bir kaç kez açıyorlar, halkı kandırmaya devam ediyorlar. Cumhurbaşkanı samimi değil. Erdoğan AKP'nin oyları düşünce fetihe ve Ayasofya'ya sarıldılar" 


Erdoğan Nevşehir'de konuştu


Kazlıçeşme için kura çekildi, HDP çıktı


Yale Üniversitesi bodrumunda bulunan kan donduran fotoğraflar...


Etiyopya'da insanların atasının bilinen en eski fosili bulundu


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS