MHP'li Karakoç: ''Türkiye düşerse İslam sancağı düşer''

MHP'li Karakoç: ''Türkiye düşerse İslam sancağı düşer''

MHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Teyar Karakoç, Güneydoğu'nun bazı ilçelerinde PKK'lılar tarafından hendek kazılmasını ve gelişmeleri haçlı seferlerine benzeterek, tepki gösterdi. 'İslam Alemi'nin 5'inci Harem-i Şerif'i kabul edilen Diyarbakır'da kardeşlerin yere düştüğünü hatırlatan Karakoç, "Kardeşlerin yere düşmesi iki kardeşin de yok olması anlamına gelecek; Yani Diyarbakır düşecek. Diyarbakır düşerse, Türkiye düşerse İslam Sancağı yere düşecektir" dedi.

Diyarbakır'da bir otelde basın toplantısı düzenleyen MHP İl Başkanı Mehmet Teyar Karakoç, bölgedeki olayları haçlı seferlerine benzetti. Karakoç, şöyle dedi:


"Tarihe bakıldığında, Mekke, Medine ve Kudüs'ü Türk milletinden koparan Haçlı zihniyetinin, bugün yine aynı yol ve yöntemleri izleyerek tarihte olduğu gibi İngiliz, Fransız ve Rus ajanlarının torunları üzerinden yıllardır Güneydoğu'da PKK'lı canavarları masumlaştırmaya, siyasallaştırmaya çalışarak HDP, AKP ve CHP'nin desteğiyle peygamberler diyarı 5'nci Haremi Şerif olan Diyarbakır'ı ve beraberinde, Güneydoğu'yu milletimizden istemektedir. Bugünkü siyasi tabloya bakıldığında AKP, HDP ve CHP Diyarbakır'ın ve Güneydoğu'nun milletimizden kopmasına vatandan toprakları üzerine bir Kürdistan kurulmasında mahsur görmemektedir. Perde arkasında bu alanda fikir birliğine vardıkları anlaşılmaktadır. Kardeşlerin yere düşmesi iki kardeşin de yok olması anlamına gelecek, yani Diyarbakır düşecek. Diyarbakır düşerse, Türkiye düşerse İslam Sancağı yere düşecektir. Aylardır eli kanlı eşkiya karargı haline getirilen kadim kentimiz Diyarbakır'ın merkezinde meydana gelen ain terör saldırıları ve isyan provaları artık gözardı edilmeyecek, kaygı verici bir boyuta ulaşmış bulunmaktadır. Tek başına iktidara gelirsek, terör bitecek, huzur ve istikrar gelecek diyen kalbi ve vicdanı kararmışlar. Türk milletinin geleceği karanlık dehlizlere havale edilerek, Türk vatanında gözü olan bütün Türk-İslam düşmanları cesaretlendirilmeye çalışılmıştır. Son 7 aylık süreye bakıldığında 250 polis ve asker evladımızın şehit olduğunun gözardı edildiği, 26 Ocak tarihinde bülücü terör örgütünün siyasi uzantılarının TBMM'ye sunduğu polis ve askerimizi katliamcı gösteren önergeyi meclis genel kurulunda gündeme alan iktidar partisi AKP, Gazi Meclisin ruhunu incitmiş ve terörle mücadelede samimi olmadığını tekrar ortaya koymuş, artık AKP'ye güven duyulmayacağı bir kez daha kanıtlanmıştır."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS