MHP'li meclis üyesi: 'Hayır diye haykırmak geliyor içimden'

MHP'li meclis üyesi: 'Hayır diye haykırmak geliyor içimden'

Antalya'da Muratpaşa Belediyesi'nin tek MHP'li meclis üyesi Mustafa Taşbaş, 16 Nisan'da gerçekleştirilecek referandum için “Hayır diyerek haykırmak geliyor içimden" dedi.

Antalya'da Muratpaşa Belediyesi'nin tek MHP'li meclis üyesi Mustafa Taşbaş, referandumla ilgili “Hayır diyerek haykırmak geliyor içimden" dedi.


Muratpaşa Belediyesi Nisan ayı olağan meclisi Ümit Uysal başkanlığında yapıldı. Mecliste grup sözcüleri gündem dışı söz alarak görüşlerini dile getirdi.


Erdoğan'dan Saadet Partisi açıklaması


2014 yerel seçimlerinde Muratpaşa Belediye Meclisi'ne 3 kişiyi gönderen MHP'de Adnan Vücudi ile Ömer Yücesoy'un istifasının ardından tek kalan Mustafa Taşbaş, meclis toplantısında referandumdaki görüşleri ile dikkati çekti.


İmam 'Hayır' oyu verecekleri 'hain' ilan etti


 


Partisinin grup sözcülüğünü de yapan Mustafa Taşbaş, referandum tarihi 16 Nisan'ın önemli hale getirildiğini söyledi. Taşbaş, şunları söyledi:


“Maalesef 90 yıllık Cumhuriyet rejimini değişmesi gerektiğine yönelik bir algı yaratıldı. Hukukçu olarak değişiklik tasarısını incelediğimde inanın hayır diyerek haykırmak geliyor içimden. Çünkü ileri yıllara sirayet edecek bir değişikliğe gidiyoruz. Böyle bir değişikliği şu anda Türkiye'de yaşayan insanların oylaması da bana göre yanlış. Bu değişikliği 18 yaşını doldurmuş insanlar oylayacak ama belki de nesillerimizin nesillerine sirayet edecek. Yüzde 50'nin evet demesiyle geçerli olacak. O da bana göre yanlış. Kentsel dönüşümde bile nitelikli çoğunluk aranıyorken koskoca ülkenin geleceği için yüzde 50 çoğunluk aranıyor. Cenabı Allah hakkımızda hayırlısını versin."


Meclis toplantısı komisyonlara üye seçilmesiyle sona erdi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS