MHP'li muhaliflerden ortak açıklama

MHP'li muhaliflerden ortak açıklama

MHP Genel Başkan adayları Koray Aydın, Meral Akşener, Sinan Oğan ve Ümit Özdağ, 6-7 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan Erciyes Zafer Kurultayı'na katılma kararı aldıklarını açıkladı.

MHP'de muhalif isimler Sinan Oğan, Meral Akşener, Koray Aydın ve Ümit Özdağ, Ankara'da bir araya geldi.

Bir otelde düzenlenen ve saat 14.00'de başlayan toplantı yaklaşık 2 saat 10 dakika sürdü. 4 genel başkan adayı, toplantı sonrasında yaptıkları ortak açıklamada, hukuki süreci takip edeceklerini ve Kayseri'de düzenlenecek Erciyes Zafer Kurultayı'nda bir araya geleceklerini açıkladı.

Mahkeme sürecini takip edecekler

Yapılan ortak imzalı yazılı açıklamada şöyle denildi: "MHP Genel Başkan Adayları olarak yapmış olduğumuz toplantıda devam etmekte olan 3'üncü Asliye Hukuk Mahkemesi'nin vermiş olduğu ihtiyati tedbir kararı ile başlayan hukuki sürecin yakından izlenmesi kararı alınmıştır. Ayrıca dört adayın 6-7 Ağustos 2016 tarihinde Kayseri Erciyes'te yapılacak olan Erciyes Zafer Kurultayı'na bu Kurultayı düzenleyenlerce yapılan davete icabet etme kararı alınmıştır. Yine imza toplanması da dahil olmak üzere masadaki diğer konuların değerlendirmelerinin devam etmekte olduğu hususlarında görüş birliğine vardığımızı kamuoyunun dikkatine saygıyla sunarız."

Yeniden imza toplama da gündemde

Toplantı sonrasında dört aday kameralar karşısına geçerken ortak açıklamayı Koray Aydın yaptı.

Olağanüstü kurultayla ilgili hukuki sürecin takip edileceğini belirten Aydın, olağanüstü kurultay için yeniden imza toplanmasını kendi aralarında müzakere ettiklerini ifade etti.

Hukuki süreçle, imza toplanması sürecinin birbirlerinden ayrı olduğunu kaydeden Aydın, imza içeriklerinin de farklı olacağını ifade etti. Aydın, bir soru üzerine partiden ihraçların doğru olmadığını ve MHP'ye bir yararının olmayacağını ifade etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS