MHP'li Tanrıkulu'ndan Davutoğlu'nun bakanlık teklifine "istifalı" yanıt 

MHP'li Tanrıkulu'ndan Davutoğlu'nun bakanlık teklifine "istifalı" yanıt 

MHP Genel Başkan Yardımcısı  İzmir Milletvekili Sayın Ahmet Kenan Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun  bakanlık teklifine,  "Tarafıma Ahmet Davutoğlu tarafından bir mektupla teklif edilen Geçici Bakanlar Kurulu üyeliğini 26 Temmuz 2015 tarihinde kabul etmediğime dair yazımı Başbakanlığa iletmiş bulunmaktayım. Milliyetçi Hareket Partisi'nin Genel Başkan Yardımcısı'na böyle bir teklifin yapılması cüretine tepki olarak, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevimden bugün itibariyle ayrılıyorum" diyerek yanıt verdi. 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bakanlık teklifine yanıt verdi. Tanrıkulu, MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden de istifa etti. İşte o açıklama:


Baykal bakanlık teklifi için ne dedi?


MHP'li o isim bakanlık teklifini kabul etti


İşte Davutoğlu'nun bakanlık teklif ettiği isimler


 "Tarafıma Ahmet Davutoğlu tarafından bir mektupla teklif edilen Geçici Bakanlar Kurulu üyeliğini 26 Temmuz 2015 tarihinde kabul etmediğime dair yazımı Başbakanlığa iletmiş bulunmaktayım. Türkiye gelinen 13 yılın sonucunda ağır güvenlik ve ekonomik zorluklar içindeyken; 46 yıllık tarihî, köklü ve saygın bir mensubiyeti olan Milliyetçi Hareket Partisi'nin Genel Başkan Yardımcısı'na böyle bir teklifin yapılması cürretine tepki olarak, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevimden bugün itibariyle ayrılıyorum" 


İSTİFASI KABUL EDİLDİ


MHP'de Ahmet Kenan Tanrıkulu'nun MHP Genel Başkan Yardımcılığı'ndan istifası kabul edildi


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS