MHP'li vekil Erdoğan için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu

MHP'li vekil Erdoğan için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tarafsız kalmayarak AK Parti'yi desteklediğini öne sürerek hak ihlali gerekçesiyle bireysel olarak Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.

Yılmaz, avukatları ile birlikte geldiği Adliye'de açıklama yaparak Cumhurbaşkanı'nın tarafsız olması gerektiğini belirtip, şunları söyledi: "Cumhurbaşkanı, 1.5 aydır açılışlar adı altında il il gezerek AK Parti'ye oy istemektedir. Başta partimiz olmak üzere muhalefet partilerine ağır hakaretlerde bulunmaktadır. Bu çalışmaları devletin, milletin parasıyla yapmaktadır. Devletin valilerini bürokratlarını seferber ediyor. Şu anda açık bir şekilde AK Parti'ye taraf olarak seçimlere hile karıştırmaktadır ve gölge düşürmektedir.


Bu dönemde Cumhurbaşkanı devreye girerek ayrı bir seçim kampanyasıyla, Başbakanın bile ikinci planda kaldığı sanki AK Parti'nin Genel Başkanı şeklinde hareket etmesi bizim hakkımıza tecavüzdür hak ihlalidir. Bu cumhuriyet tarihinde olmamıştır. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, anayasayı ihlal ederek bu seçimlere ve milletir iradesine direk müdahale ediyor."


Daha sonra Yılmaz, avukatlarıyla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hak ihlali yaptığı gerekçesiyle Adana Adliyesi'ndeki Muhabere Bürosu aracılığıyla Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuruda bulundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS