Milli Eğitim Bakanı cebinden çakıyı çıkarıp...

Milli Eğitim Bakanı cebinden çakıyı çıkarıp...

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı katıldığı bir toplantı ardından kendisine plaket verenlerin ceket ceplerine birer dolma kalem koydu. Avcı, Raylı Sistemler Kümelenmesi Derneği Başkan Yardımcısı Ramazan Yanar'ın dikişle kapalı olan cebini açtı ve içerisine kalemi koydu.

Bakan Nabi Avcı, Eskişehir'deki TUSAŞ Sanayi (TEI) ve Türkiye Lokomotif Motor Sanayi A.Ş.'de (TÜLOMSAŞ) meslek lisesi öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen 'Kalifiye İnsan Kaynağı İhtiyacının Karşılanması Projesi'nin açılış törenlerine katıldı.


İlk olarak TEI'deki törene katılan bakan Nabi Avcı yaptığı konuşmada son 12 yılda bütçeden en büyük payı Milli Eğitim Bakanlığı'nın aldığını söyledi.


Bakan Avcı 'Üstün yetenekli' yerine 'Özel yetenekli' tabirini kullandıklarını da söyleyerek, "Her çocuğun bir yeteneği vardır ama farklı alanlardadır. Dolayısıyla bunun yerine 'özel yetenekli' diyoruz. ikinci olarak da 'Ara eleman' tabiridir. Sanki arada kalmış elemanı çağrıştırıyor. Hepimiz biliyoruz ki bütün sektörlerde 'Ara eleman' dediğimiz kişiler aslında ana elemandır. Dolayısıyla 'Ara eleman' yerine 'Ana eleman' tabirini kullanmayı tercih ediyoruz" dedi.


TEI Genel Müdürü Mahmut Faruk Akşit da konuşmasında bu yıl itibarıyla toplam satış hedeflerinin 303 milyon dolar civarında olduğunu söyledi.


Konuşmaların ardından Akşit, Milli Eğitim Bakanı Avcı'ya plaket takdim etti.


Bakan Avcı da Akşit'e kalem hediye etti.


Bakan Avcı, TEI'den sonra TÜLOMSAŞ Düğün Salonu'nda düzenlenen törene katıldı.


Avcı törende kendisine plaket veren TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri Avcı'ya ve Raylı Sistemler Kümelenmesi Derneği Başkan Yardımcısı Ramazan Yanar'a birer dolma kalem verdi.


Hayri Avcı'nın ceketinin üst yaka cebine dolma kalemi koyan bakan Nabi Avcı, Ramazan Yanar'ın cebine de kalemi koymak istedi.


Avcı, cebin dikişle kapalı olduğunu görünce kendi cebinden çıkardığı çakı bıçağıyla Yanar'ın kapalı olan cebini açtı ve içerisine kalemi koydu.


Avcı, bir gazetecinin, "Çakınız da cebinizde hazır" demesi üzerine "Milli Eğitim daima hazır" yanıtını verdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS