Milli Piyango 19 Nisan sonuçları açıklandı mı? MPİ bilet sorgulama

Milli Piyango 19 Nisan sonuçları açıklandı mı? MPİ bilet sorgulama

Milli Piyango İdaresi MPİ tarafından her ayın 9, 19 ve 29’unda Milli Piyango çekilişi yapılıyor. Dün yani 19 Nisan Cuma günü ve bugün Milli Piyango çekiliş sonuçları en çok sorgulananlar arasında yer alıyor. Peki, Milli Piyango 19 Nisan çekilişi yapıldı mı? Gözler MPİ’nin bilet sorgulama sayfasında…

Milli Piyango 19 Nisan çekilişi yapıldı mı? Sonuçlar açıklandı mı? soruları dün ve bugün yani 19 ve 20 Nisan günleri en çok sorgulananlar arasında yer alıyor. Zira Milli Piyango çekilişi her ayın 9, 19 ve 29’unda yapılıyor. Çekilişin hemen ardından sonuçlar MPİ’nin bilet sorgulama sayfası üzerinden kamuoyu ile paylaşılıyor. Ancak 19 Nisan çekiliş sonuçları MPİ’nin bilet sorgulama sayfasında yer almadı. Peki, MPİ 19 Nisan çekilişi yapıldı mı? İşte cevabı…


MİLLİ PİYANGO 19 NİSAN ÇEKİLİŞİ YAPILDI MI?


Milli Piyango 19 Nisan çekilişi yapılmadı. Daha doğrusu 19 Nisan’da yapılması beklenen çekiliş 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle 23 Nisan Salı günü yapılacak. Sonuçlar ise her zaman ki gibi MPİ’nin resmi internet sitesi bilet sorgulama sayfası üzerinden yayınlanacak. İşte, MPİ bilet sorgulama sayfası…


MPİ BİLET SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYIN!


MİLLİ PİYANGO ÖZELLİKLERİ


Bastırılmış numaralı biletlerin satılarak, adet ve tutarları önceden belirlenmiş ikramiyeleri kazanacak numaraların belirli günde çekilecek kura ( çekiliş ) ile saptanması esasına dayanan şans oyunudur.


Piyango çekilişleri, her ayın 9, 19, ve 29'uncu günleri çekiliş yapılacak şekilde uygulanır. Belirtilen tarihlerde veya bu tarihlerin dışında, çekiliş günleri ve planları farklı özel çekilişler düzenlenebilir. Her yıl 31 Aralık günü yılbaşı özel çekilişi yapılır. Yönetim Kurulu, çekiliş tarihleri ile özel çekiliş tarihlerini belirlemeye, değiştirmeye veya kaldırmaya yetkilidir. İkramiyelerin ödenmesine esas olarak İdare ve satış merkezleri yetkilidir.


Başbayiler ile sanal ortam bayileri İdare ile imzaladıkları sözleşmede belirtilen tutara kadar diğer bayiler ise son üç rakama ( son üç rakam dahil ) kadar isabet eden ikramiyeleri ödemek zorundadır.


Bayiler, son dört veya beş rakamına göre isabetli biletlerin de, ikramiyelerini ödeyebilirler.


Sayısal oyunlar sistemi üzerinden üretilip satılan Milli Piyango biletlerinden oyun planına göre, ikramiye isabet eden biletler için bayi ikramiye limiti;


1000 TL.'ye kadar (1000 TL. dahil) olan ikramiyeler bayi tarafından,


1000 TL. - 20.000 TL. arası ikramiyelerin ise ödemesi ihtiyaridir.


Yılbaşı çekilişi için bilet küpürlerine bakılmaksızın, talihlilere ödenecek ikramiyelerden 1.000.000.- ( Bir milyon TL.) ve daha büyük ikramiyeler, yıl içerisinde yapılacak diğer çekilişlere ait büyük ikramiye Genel Müdürlükçe, bunların altında kalan diğer ikramiyeler Şube Müdürlüklerince ödenir.


İdare, gerekli gördüğü hallerde, ikramiye ödeme limitlerini arttırmaya ve eksiltmeye yetkilidir.


İkramiyeler bir yıllık zamanaşımı süresine tabi olup, çekiliş tarihinden itibaren bir yıl içinde ibraz edilmeyen biletlerin ikramiyeleri zamanaşımına uğrar ve bu biletlere ikramiye ödemesi yapılmaz. Zamanaşımına uğrayan ikramiyeler İdareye gelir kaydolunur. Zamanaşımı süresinin hafta sonu veya resmi tatile rastlaması halinde, izleyen ilk işgünü mesai bitimine kadar ikramiye ödenir.


Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için, biletin ikramiye kazanan numaralardan birini ihtiva etmesi,çekiliş tarihi, ikramiye ve seri numarası, fiyat ve kupür itibariyle herhangi bir kuşkuya meydan vermeyecek şekilde kendini ibraz eder nitelikte olması gerekir. Kendini ibraz eden biletlerden; ikramiye numaralarının dışında kalan diğer yerlerinden yırtılmış veya kopmuş olup parçaları mevcut olan ve ikramiye kazanan numaraları açık bir şekilde okunanlara da ikramiye ödenir. İkramiye isabet eden numaraları üzerinden yırtılmış veya kopmuş olup, parçaları mevcut olan biletlerin ikramiyesi ancak, İdare veya satış merkezleri tarafından yapılacak inceleme sonucunda ödenebilir. Bu şekildeki biletlerden bayi ödeme yetkisindeki ikramiyeler satış merkezi yöneticisinin kararı, daha büyük ikramiyeler ise İdare merkezi onayı ile ödenir. İkramiye kazanan numaralardan hiç birini ihtiva etmeyen ya da kendini ibraz eder nitelikte olmayan; sahte, tahrifat yapılmış, zamanaşımına uğramış, iptal edilmiş, ödendi damgası sığacak kadar veya daha büyük parçası kopmuş ve parçaları mevcut olmayan biletlere ikramiye ödenmez.


Kendini ibraz eder nitelikte olmak kaydıyla, sehven ödendi damgası basılmış olan biletlerin, ait olduğu çekilişin yapılacağı tarihten en geç bir gün önce mesai sonuna kadar satış merkezlerine bilet hamili tarafından dilekçe ekinde ibraz edilmesi ve bu dilekçenin yine çekilişten bir gün önce İdare merkezine gönderilmesi halinde, bu biletlere isabet eden ikramiyeler ödenir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS