Milli Piyango 2016 yılbaşı çekiliş heyecanı başladı

Milli Piyango 2016 yılbaşı çekiliş heyecanı başladı

Türkiye'nin heyecanla beklediği Milli Piyango 2016 Yılbaşı Çekilişi başladı. CNN TÜRK web sitesinden bilet numaranızı girerek ikramiye sonuçlarını sorgulayabilir, tam listeyi inceleyebilirsiniz.

Milli Piyango Yılbaşı özel çekilişi, Milli Piyango İdaresinin Kızılay'daki hizmet binası ile Sayıştayın Gölbaşı tesislerinde gerçekleştirilen gündüz bölümü çekilişlerinde, amorti ikramiyeleri hariç olmak üzere bin ve 5 bin lira ikramiye kazanan numaralar belirleniyor.

Milli Piyango Yılbaşı akşam çekilişi saat 8'de başlayacak. Büyük ikramiyenin çekilişi ise saat  24.00 itibariyle yapılacak olan 55 Milyon TL tutarındaki büyük ikramiyenin çekilişine, satılan bilete çıkana kadar devam edilecek.

Milli Piyango'nun yılbaşı özel  çekilişinde 55 milyon liralık büyük ikramiye ile diğer ikramiyeler bu akşam sahiplerini buluyor. Milli Piyango yılbaşı çekilişi sonuçlarını CNN TÜRK sayfasından takip edebilirsiniz.

Yılbaşı özel çekiliş biletlerinin tümünün satılması halinde vatandaşa  289 milyon 465 bin lira ikramiye dağıtılacak. Bunun 55 milyon lirası büyük  ikramiye olarak verilecek. Özel çekilişin diğer büyük ikramiyeleri de 1 adet 5  milyon, 1 adet 3 milyon, 1 adet 2 milyon, 1 adet 1 milyon lira olacak.

sonuçları sayfasında olacak.

Talih kuşu esas devletin başına konacak

Yılbaşı çekilişinde 500 milyon liralık biletin tümünün satılması halinde bu tutarın 4'te biri Hazine'nin kasasına girecek. KDV gelirinden 75 milyon 849 bin lira, KDV çıktıktan sonra brüt satış tutarına uygulanan şans oyunları vergisinden de 42 milyon 415 bin lira Hazine'ye aktarılacak.

Savunma Sanayi Destekleme Fonu, Tanıtma Fonu, SHÇEK, Olimpiyat Oyunları Düzenleme Kurumu gibi kuruluşlara da ayrılacak 7 milyon 440 bin lira ile 500 milyon liralık hasılatın 125 milyon 704 bin lirasını devlete aktarılan kaynaklar oluşturacak.

Bayiler 64 milyon liralık gelir elde edecek

Piyangonun yılbaşı çekilişi, bayileri de zengin edecek. Piyango satışı karşılığında yüzde 15'lik satış komisyonu alan bayiler, tüm biletlerin satılması durumunda İdareden 57 milyon 510 bin lira satış komisyonu alacak.

İdare adına ikramiye ödemesi karşılığında da bayilere 4 milyon 266 bin lira dolayında ikramiye ödeme primi verilecek. Başbayi aracılık komisyonları da yaklaşık 2 milyon 297 bin lira tutacak. Bu durumda yılbaşı biletleri bayilere ve başbayilere de 64 milyon 72 bin lira dolayında hasılat sağlayacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS