Milli Piyango 9 Nisan 2020 sonuçları ve bilet sorgulama mpi.gov.tr’de!

Milli Piyango 9 Nisan 2020 sonuçları ve bilet sorgulama mpi.gov.tr’de!

Milli Piyango sonuçları için 9 Nisan 2020 tarihinde gerçekleştirilen çekiliş sonrası MPİ tarafından açıklanacak. Her ayın 9, 19 ve 29’unda düzenlenen çekilişlerde büyük ikramiye kazanan iller belirleniyor. Peki, Milli Piyango bilet sorgulama saat kaçta yapılabiliyor?

Milli Piyango sonuç sorgulama işlemleri çekilişlerin tamamlanmasının ardından kurumun resmi internet adresi üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Büyük ikramiyenin sahibinin belirlendiği çekilişte teselli ikramiyeleri ve amorti numaralar gibi diğer ikramiye türleri de belirleniyor.

Tam bilet sahipleri isabet eden ikramiyenin tamamını, yarım bilet sahipleri ikramiyenin yarısını, a çeyrek bilet sahipleri ise ikramiyenin dörtte birini alabiliyor. Saat 15:00 itibariyle başlayan çekilişlerin tamamlanmasıyla birlikte numarala sisteme yükleniyor ve bilet sorgulama işlemleri başlıyor.

MİLLİ PİYANGO SONUÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ…

AMORTİ NEDİR?

Amorti numaraları bir bilete isabet eden en düşük ikramiye tutarı olarak biliniyor. Kısaca bilete ödenen paranın geri verilmesi olarak adlandırılabilir. Her çekilişte belirlenen 2 adet amorti numarası ile biletlerinin son rakamında bu numaraya sahip olan kişilere ödeme yapılıyor. Eğer bir bilete hem amorti hem de daha yüksek bir ikramiye isabet ettiyse daha yüksek olan ikramiyenin ödemesi yapılır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS