Milli Savunma Bakanı Işık: Emniyet ve Türk polisinin olağanüstü gayretinin sonucu

Milli Savunma Bakanı Işık: Emniyet ve Türk polisinin olağanüstü gayretinin sonucu

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Reina saldırganının yakalanmasının önemli bir olay olduğunu söyleyerek, "İstanbul Emniyeti ve Türk polisinin olağanüstü gayretinin sonucu" dedi. Işık, "Bundan sonra arkasında kim var talimatı kimden aldı, kimin için yaptı göreceğiz" diye konuştu.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, İstanbul Ortaköy'deki terör saldırısının faili Abdülgadir Masharipov'un yakalanmasının çok önemli bir olay olduğunu belirterek, "İstanbul emniyetimizin ve Türk Polisinin gerçekten olağanüstü gayretinin bir sonucu. Ben başta bakanımız olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyorum." dedi. Kahramankazan'da belediyeyi ziyaret eden Bakan Işık, burada gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.


Herkesi tebrik ediyorumBaşbakan Binali Yıldırım'dan Reina saldırganı açıklaması


Yılbaşında İstanbul Ortaköy'deki terör saldırısını gerçekleştiren Abdülgadir Masharipov'un başarılı bir operasyonla sağ yakalanmasına ilişkin bir soru üzerine Bakan Işık, failin yakalanmasının çok önemli olduğuna dikkati çekti. İstanbul Emniyetini ve Türk polisinin olağanüstü gayretiyle failin sağ olarak yakalandığına işaret eden Işık, "Ben başta bakanımız olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Gerçekten çok yoğun bir çalışma inanılmaz bir takip ve bunun sonucunda yakalanan ipuçlarından çorap söküğü gibi deşifre edilen bir kriminal durum. Bu açıdan gerçekten son dönemdeki en önemli olay diye değerlendiriyorum." ifadesini kullandı. Işık, hiçbir caninin yaptığının yanına kar kalmayacağını vurgulayarak, "Bu açıdan da bu çok önemli bundan sonra da artık arkasında kim var, talimatı kimden aldı, kimin için yaptı, örgüt bağlantısında bundan sonra nereye gidilecek bütün bunlar emniyetimizin, savcılığımızın adliyemizin çalışmasıyla göreceğiz.'' diye konuştu. 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS