Milli Savunma Bakanlığı: Sizi toprağa değil, yüreğimize gömdük

Milli Savunma Bakanlığı: Sizi toprağa değil, yüreğimize gömdük

Milli Savunma Bakanlığı İstanbul Sancaktepe'de düşen helikopterde şehit olan 4 asker için Bakan Hulusi Akar imzalı bir mesaj yayımladı.

Milli Savunma Bakanlığı İstanbul Sancaktepe'de düşen helikopterde şehit olan 4 asker için bir mesaj yayımladı.


Milli Savunma Bakanlığı'nın twitter hesabında yapılan "Sizi Toprağa Değil Yüreğimize Gömdük" başlıklı paylaşımda "Vatan Size Minnettardır" denildi.


Şehit Kr.Plt. Alb. Göksenin Aytural, Kr. Plt. Ütğm. Aykut Yurtsever, U/H Tekns Asb. Üçvş. Emre Vahit Bekli ve P. Uzm. Çvş. Şahin Aslan'ın fotoğrafının kullanıldığı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar imzalı paylaşımda şunlar kaydedildi.


"Silah arkadaşlarımız 26 Kasım 2018'de şehit olmuştur. Kahraman Şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailelerine ve asil milletimize sabır ve başsağlığı dilerim."


Güler'in mesajı


Genelkurmay Başkanlığı'nın Twitter hesabından yapılan paylaşımda ise Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in şu mesajına yer verildi:


"Başımız sağolsun, Allah rahmet eylesin. Nur içinde yatsınlar. Silah arkadaşlarımız 26 Kasım 2018 tarihinde şehit olmuşlardır. Kahraman silah arkadaşlarımıza şahsım ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dilerim." 


Sancaktepe'de bugün meydana gelen helikopter kazasında Kurmay Pilot Albay Göksenin Şaylan, Kurmay Pilot Üsteğmen Aykut Yurtsever, Teknisyen Astsubay Üstçavuş Emre Vahit Bekli ve Piyade Uzman Çavuş Şahin Aslan şehit oldu.


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS