Milli Savunma Üniversitesi 2019 sınav başvurularında son gün ne zaman?

Milli Savunma Üniversitesi 2019 sınav başvurularında son gün ne zaman?

2019 MSÜ sınavları başvuru süreci kısa bir süre sonra tamamlanacak. Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı ile kurum bünyesinde yer alacak personeller belirlenecek. Peki, MSÜ 2019 sınav başvuruları ne zaman sona erecek?

MSÜ sınav ücreti olarak belirlenen rakamın paylaşılmasının ardından anlaşmalı bankalar ve başvuru tarihleri merak konusu olmuştu. 16 Ocak’ta ÖSYM’nin resmi internet adresi üzerinden başlatılan başvuru süreci kısa bir süre sonra dolacak. İşte MSÜ başvuruları ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar…

2019 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı ücreti 96 TL olarak açıklandı. Anlaşmalı bankalar ve ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi üzerinden ödenebilecek olan ücretin ardından başvuru işlemleri tamamlanabilecek.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILIYOR?

ÖSYM’nin ‘ais’ sayfasında T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile giriş yapabilecek olan adaylar başvuruları tamamlayabilecek. Ödemelerin yapılabileceği anlaşmalı bankalar ise şöyle; Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ...

SON GÜN NE ZAMAN?

16 Ocak 2019 günü başlatılan başvurular 27 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 23:59’da sona erecek. Başvuru sürecinin tamamlanmasıyla birlikte sınav merkezleri ve sınava giriş belgeleri açıklanacak.

SINAV HANGİ TARİHTE YAPILACAK?

Milli Savunma Üniversitesi sınavı 2019 yılında 7 Nisan 2019 günü gerçekleştirilecek. Sınavla ilgili detaylarsa önümüzdeki günlerde ÖSYM tarafından açıklanacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS