Mina Başaran ve arkadaşlarının cenazelerinin ne zaman kaldırılacağı belli oldu

Video: Mina Başaran ve arkadaşlarının cenazelerinin ne zaman kaldırılacağı belli oldu
<a class="in-news-link" href="/iran" target="_blank" title="İran haberleri">İran</a>'da düşen <a class="in-news-link" href="/basaran-holding" target="_blank" title="Başaran Holding haberleri">Başaran Holding</a>'e ait jette hayatını kaybeden Mina Başaran ve 7 arkadaşının cenazeleri bugün <a class="in-news-link" href="/turkiye" target="_blank" title="Türkiye haberleri">Türkiye</a>'ye getirildi. Hayatını kaybedenlerin acılı yakınları cenazeleri almak için Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'ne gitti. Mina Başaran, <a class="in-news-link" href="/sinem-akay" target="_blank" title="Sinem Akay haberleri">Sinem Akay</a> ve Burcu Gündoğar Urfalı'nın cenazelerinin yarın ikindi namazına müteakip Ataköy 5.Kısım caminden kaldırılacağı bildirilirken, üç arkadaşın Edirnekapı Şehitliği'ne defnedileceği öğrenildi. Kazada hayatını kaybeden Ayşe And ve Aslı İzmirli'nin cenazelerinin de yarın Zincirlikuyu Camii'nden kaldırılacağı açıklandı.

İran'da düşen Başaran Holding'e ait jette hayatını kaybeden Mina Başaran ve 7 arkadaşının cenazeleri bugün Türkiye'ye getirildi. Hayatını kaybedenlerin acılı yakınları cenazeleri almak için Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'ne gitti. Mina Başaran, Sinem Akay ve Burcu Gündoğar Urfalı'nın cenazelerinin yarın ikindi namazına müteakip Ataköy 5.Kısım caminden kaldırılacağı bildirilirken, üç arkadaşın Edirnekapı Şehitliği'ne defnedileceği öğrenildi. Kazada hayatını kaybeden Ayşe And ve Aslı İzmirli'nin cenazelerinin de yarın Zincirlikuyu Camii'nden kaldırılacağı açıklandı.

İş adamı Hüseyin Başaran'ın kızı Mina Başaran'ı ve arkadaşlarını taşıyan özel uçak, bekarlığa veda partisi için gittikleri Dubai'den dönerken İran üzerinde bilinmeyen bir nedenle düşmüş, uçakta bulunan 11 kişi hayatını kaybetmişti.

3'ü mürettebat 11 kişinin hayatını kauybettiği kazanın ardından bugün, 12.10’da, askeri nakliye uçağıyla Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali’ne getirilen cenazeler apronda acılı ailelere teslim edildi.

Ailelerin, bugüne kadar yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen 8 yakın arkadaşın cenaze törenlerini birlikte yapmak istediği ifade edilmişti. Cnnturk.com'un edindiği son bilgilere göre, Mina Başaran, Sinem Akay ve Burcu Gündoğar Urfalı'nın cenazelerinin yarın ikindi namazına müteakip Ataköy 5.Kısım caminden kaldırılacak. Üç arkadaşın cenazeleri daha sonra Edirnekapı Şehitliği'ne defnedilecek. 

Kazada hayatını kaybeden isimlerden Ayşe And ve Aslı İzmirli'nin cenazelerinin de yarın öğle namazına takiben Zincirlikuyu Camii'nden kaldırılarak Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki Aile Kabristan'ına defnedileceği öğrenildi. İstanbul St. Beniot lisesinden mezun iki arkadaşın son yolculuğuna beraber uğurlanmasına karar verildi. 

Liana Hananel ve Jasmin Baruh Siloni için Türkiye Musevi Cemaati Lideri Hahambaşı İsak Haleva da adli tıp kurumuna geldi. Jasmin Baruh Simone, Liana Hananel yarın Ulus Mezarlığı’nda toprağa verilecek. 

Öte yandan Melike Kuvvet’in cenazesi özel uçak Konya’ya götürülecek, Zeynep Coşkun’unda da cenazesi İBB ambulansıyla Bursa’ya götürülecek.

 

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS