MİT TIR'ları davası Sincan Cezaevine taşınıyor

MİT TIR'ları davası Sincan Cezaevine taşınıyor

MİT TIR'ları davası Sincan Cezaevine taşınıyor

Eski savcılar ile bir albayın da arasında bulunduğu 46 kişinin yargılandığı MİT TIR'larının durdurulması davası, Sincan Cezaevi'ne taşınıyor. Duruşmayı erteleyen Yargıtay, kararını duruşma salonunun kapısına asılan, "Görülen lüzum üzerine Yargıtay 16. Ceza Dairesince yapılacak duruşma 18.08.2016 tarihine ertelenmiştir. Yeni duruşma yeri: Sincan Cezaevi Yerleşkesi" yazısı ile duyurdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İlk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 16. Ceza Dairesince görülen "Adana ve Hatay'da MİT'e ait TIR'ların durdurulması"na ilişkin davanın duruşması 18 Ağustos'a ertelendi.

MİT TIR'ları davasında 5 tahliye

Bugün yapılması planlanan davanın duruşmasının 18 Ağustos'a ertelendiği, Sincan Cezaevi yerleşkesinde yapılacağı belirtildi.

MİT TIR'larıyla ilgili 4 savcı ve 2 hakime inceleme

Ankara Adliyesindeki duruşma salonunun kapısına "Görülen lüzum üzerine Yargıtay 16. Ceza Dairesince yapılacak duruşma 18.08.2016 tarihine ertelenmiştir. Yeni duruşma yeri: Sincan Cezaevi Yerleşkesi" yazısı asıldı.

Önceki duruşması, tutuklu sanık sayısının fazlalığı ve Yargıtay salonlarının yetersizliği nedeniyle Ankara Adliyesindeki büyük salonda yapılan davanın 18 Temmuz'da yapılacak sekizinci duruşması bugüne ertelenmişti.

Gizlilik kararı nedeniyle basına kapalı devam eden davada, eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık, eski Adana İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Özkan Çokay, eski savcılar Aziz Takçı, Özcan Şişman ve Ahmet Karaca'nın aralarında bulunduğu 46 sanık yargılanırken, Adana ve İstanbul'daki davalar da bu davayla birleştirilmişti.