MİT TIR'ları için operasyon

MİT TIR'ları için operasyon

Kamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen "sözde kudüs ordusu terör örgütü" adlı soruşturmada, MİT'e ait TIR'ların durdurulmasıyla ilgili, 10 muvazzaf asker hakkında yakalama ve gözaltı kararı alındı.

Kamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen "Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü" soruşturmasında, Adana ve Hatay'da Ocak 2014'te MİT'e ait tırların durdurulmasıyla ilgili aralarında bir yarbayın da bulunduğu 10 muvazzaf asker hakkında gözaltı ve yakalama kararı çıkarıldı.


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, "yasa dışı dinleme, casusluk, özel hayatın gizliliğini ihlal, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak kaydedilmesi, resmi belgede sahtecilik, terör örgütü kurmak, yönetmek, üyesi olmak, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" iddiasıyla "paralel yapıya" yönelik yürütülen soruşturmakapsamında, Adana ve Hatay'da Ocak 2014'te MİT'e ait tırların durdurulmasına ilişkin operasyon başlatıldı.


İstanbul merkezli operasyonda, aralarında bir yarbayın da bulunduğu 10 muvazzaf asker hakkında gözaltı ve yakalama kararı verildi. Soruşturma kapsamında elde edilen yeni deliller doğrultusunda, Adana ve Hatay'da Ocak 2014'te MİT'e ait tırların durdurulmasının "Selam Tevhid" dosyası kapsamında yapıldığı belirtildi.


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı terör ve örgütlü suçlar bürosunca daha önce yürütülen ve takipsizlik kararı verilen "Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü" soruşturmasında usulsüzlükler yapıldığı iddialarına ilişkin 22 temmuz'da gerçekleştirilen operasyonda, aralarında eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün'ün de olduğu 11 emniyet görevlisi tutuklanmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS