MİT TIR'larını durduran askerler mahkemede ifade vermeye başladı

MİT TIR'larını durduran askerler mahkemede ifade vermeye başladı

Adana ve Hatay'da MİT'e ait TIR'ları durdurdukları için "casusluk" suçlamasıyla yargılandıkları davada 33 asker ifade vermeye başladı.

Adana ve Hatay'da MİT'e ait TIR'ların durdurulmasıyla ilgili haklarında "casusluk" davası açılan 33 askerin yargılanmasına devam edildi. Tutuksuz sanıklar ifade vermeye başladı.


Geçen yıl 1 Ocak'ta Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde, 19 Ocak'ta ise Adana'da MİT'e ait TIR'ların durdurulmasıyla ilgili olarak yürütülen soruşturmalar sonucunda Adana ile ilgili 13 asker hakkında, Hatay'daki arama ile ilgili de 20 asker hakkında iki ayrı dava açılmıştı. Askerlerin, "devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından, niteliği itibariyle gizli kalması gereken bilgileri, siyasal veya askeri casusluk maksadıyla temin etmek ve açıklamak" ile suçlanarak ömür boyu hapis cezasına çarptırılması istenen askerler hakkındaki iki dava birleştirildi.


Davutoğlu'ndan MİT TIR'ları açıklaması: 'Vallahi de billahi de...'


Erdoğan: 'Silah var veya yok, bu casusluktur, ajanlıktır'


Bahçeli: ''Biz zalim Esad'a kardeşim demedik''


MİT TIR'ları Avrupa'nın gündeminde!


Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Can Dündar hakkında suç duyurusu


Tutuksuz askerler savunma yapmaya başladı


Adana 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve gizlilik kararı bulunan duruşmanın 7'nci celsesine, tüm tutuksuz sanıklar katılırken, kamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen "Kudüs Ordusu Terör Örgütü' adı altında yürütülen soruşturmada usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla İstanbul'da tutuklanan Jandarma Yarbay E.T., Binbaşı B.K.'nın da aralarında bulunduğu 19 asker ise SEGBİS ortamında duruşmaya katıldı. Mahkeme heyeti, tutuksuz sanıkların ifadelerini almaya başladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS