MİT ve Özel Harekat'ı bombalayan pilotun eşi de gözaltında

MİT ve Özel Harekat'ı bombalayan pilotun eşi de gözaltında

İzmir'de, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında İzmir Katip Çelebi Üniverstesi (İKÇÜ) çalışanlarına yönelik operasyonda 29 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında, 15 Temmuz gecesi Ankara'da MİT ve Özel Harekat Daire Başkanlığı binasını bombaladığı öne sürülen pilot binbaşı Rafet Kalaycı'nın doktor eşi Ö.T. Kalaycı'nın da bulunduğu belirtildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ/PDY'ye yönelik yürüttüğü soruşturmada, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi çalışanlarına yönelik operasyon yapıldı.


Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün 35 kişiye yönelik yaptığı operasyonda 29 kişi gözaltına alındı, 6 kişinin de arandığı açıklandı.


Gözaltına alınanlar arasında, 15 Temmuz gecesi Ankara'da MİT ve Özel Harekat Daire Başkanlığı binasını bombaladığı öne sürülen pilot binbaşı Rafet Kalaycı'nın doktor eşi Ö.T. Kalaycı'nın da bulunduğu belirtildi. Ö.T.Kalaycı'nın boşanmadığı halde, 15 Temmuz'dan önce eşinden boşandığını çalışma arkadaşlarına söylediği ileri sürülmüştü. 


ByLock kullanmışlar, Bank Asya'ya para yatırmışlar


Gözaltındaki akademisyen ve üniversite çalışanlarının, örgütün şifreli haberleşme sistemi ByLock'u kullandığı ve Bank Asya'ya kapanmaması için para yatırdıklarının saptandığı öne sürüldü. Gözaltına alınan kişiler, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS