MSB ASAL'da bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman açıklanacak?

MSB ASAL'da bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman açıklanacak?

Bedelli askerlik celp dönemleri için geri sayım devam ederken Hulusi Akar’dan asker adayları sevindiren açıklama geldi. Toplamda 37 celp döneminin olacağını ifade eden Akar sürecin 2020’ye kadar uzayacağını dile getirdi. İşte Hulusi Akar’ın bedelli askerlik açıklaması ve celp dönemleri ile ilgili son gelişmeler…

Hulusi Akar’ın yaptığı son dakika bedelli Askerlik açıklaması sonrasında celp dönemlerinin ne zaman açıklanacağı da netleşti. Önceki açıklamalarında kasım sonu ve aralık başını işaret eden Akar işlemleri tamamlanan asker sayısını açıkladı. İşte Akar’ın açıklamalarının tamamı…

HULUSİ AKAR’DAN BEDELLİ AÇIKLAMASI

Milli Savunma Bakanlığınca belirlenen celp dönemleri Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu ve ulusal yayın yapan radyo ve televizyon kanalları ile "www.asal.msb.gov.tr" adresinden duyurulacak. Yapılacak duyuru Askerlik Kanunu'nun 25 ve 45'inci maddeleri gereği yükümlülere tebliğ mahiyetinde olacak.

Şu ana kadar bize müracaat eden toplam 634 bin 415 gencimiz işlemlerini tamamladı. Önümüzdeki hafta gençlerimizin ne zaman, hangi ilde, hangi birlikte temel eğitim görevini yapacakları kamuoyuyla paylaşılacak. Gençlerimizin bedelli askerlik kapsamındaki eğitim çalışmaları 24 Kasım 2018 ile 7 Şubat 2020 arasında toplam 37 celpte icra edilecek.

BEDELLİ ASKERLİK 4. CELP DÖNEMİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MSB ASAL yükümlülüğü altına girecek askerleri belirlerken çeşitli meslek gruplarını göz önünde bulundurabiliyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarla öğretmenlerin ve öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için öğretmen olan asker adaylarının belirli tarihlerde yükümlülüklerini yerine getirebilecekleri belirtilmişti. Uzun zaman sonra bedelli askerliğe talebin bu kadar yoğun olması ve rakamın yarım milyonu aşması nedeniyle sınıflandırma sürecinin uzadığı düşünülüyor. Yapılan başvuruların değerlendirilerek ASAL tarafından yakın zamanda askerlik yeri sonuç sorgulama işlemlerinin aktif hale getirilmesi bekleniyor. Hulusi Akar da yaptığı açıklamada Kasım sonu ve aralık başını işaret etmişti.

ASAL BEDELLİ ASKERLİK SINIFLANDIR SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ...

AKAR'DAN SÜNGÜ TEPE DEĞERLENDİRMESİ

Hakkari Süngü Tepe Üs Bölgesi'nde yaşanan kaza sonrası, patlamayla ilgili hazırlanan rapora ilişkin soruya da Bakan Akar, "Kara Kuvvetleri Komutanlığımız ve Genelkurmay Başkanlığımız tarafından yapılmakta olan idari ve teknik soruşturmanın son aşamasına gelinmiş bulunuyor. Bu rapor bize ulaşır ulaşmaz kamuoyuyla paylaşacağız." yanıtını verdi.

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS