Son Dakika

MSÜ 2022 başvuruları başlıyor.. MSÜ başvuruları ne zaman, başvuru nasıl yapılır?

A A

11.01.2022 - 10:58 Son Güncelleme:

MSÜ Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) 2022 tarihli Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuruları gündemde. ÖSYM tarafından yayınlanan takvime göre başvurular bu hafta başlıyor. Peki, MSÜ başvuruları ne zaman başlıyor, başvuru nasıl yapılır? İşte detaylar..

MSÜ 2022 başvuruları başlıyor.. MSÜ başvuruları ne zaman, başvuru nasıl yapılır?

Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2022-MSÜ) için başvuru ve sınav tarihleri ÖSYM tarafından paylaşıldı. ÖSYM takvimine göre, süreci bu hafta içerisinde başlayacak. Adaylar MSÜ başvuru kılavuzundaki detaylara dikkat ederek başvurularını gerçekleştirecek.

MSÜ başvuru kılavuzunun yayınlanmasıyla birlikte başvuru süreci başlatılacak. Sınavın ve sınav sonuçlarının geçerli sayılabilmesi için adayların kılavuzdaki tüm kurallara uyması zorunludur. Kurallara uymayan adayların sınavı geçersiz sayılır. Sınavdan sonra bile olsa bu kurallara uymadığı tespit edilen adayların sınav sonuçlarından doğan hakları geçersiz sayılacaktır.

Sınava katılmak isteyen adaylar, 2022-MSÜ Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişebilecekler.

MSÜ BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Bu yılın takvimine göre, MSÜ başvuruları, 13 Ocak'ta başlayacak ve 9 Şubat 2022 tarihine kadar devam edecek. MSÜ geç başvuruları ise 22 Şubat'ta alınacak.

MSÜ SINAVI NE ZAMAN?

MSÜ sınavı 27 Mart tarihinde gerçekleştirilecek. Sonuçlar ise Nisan ayının 14’ünde erişime açılacak.