MSÜ başvuruları nasıl yapılır? 2021 MSÜ başvuru ücreti ne kadar?

MSÜ başvuruları nasıl yapılır? 2021 MSÜ başvuru ücreti ne kadar?

MSÜ başvuruları nasıl yapılır? 2021 MSÜ başvuru ücreti ne kadar?

2021 MSÜ başvuru işlemleri ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde başlatıldı. Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’na katılmak isteyen kişiler belirtilen tarihler arasında başvuru işlemlerini tamamlamak zorunda. Peki, MSÜ başvurusu nasıl yapılır? İşte 2021 MSÜ başvuru ücreti ile ilgili bilinmesi gerekenler…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ÖSYM 2021 MSÜ başvurusu ile ilgili duyurusunu geçtiğimiz günlerde yaptı. Yapılan açıklamada başvuruların internet üzerinden “ais.osym.gov.tr” adresinden yapılabileceği gibi başvuru merkezlerinden de gerçekleştirilebileceği ifade edildi.

MSÜ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

ÖSYM’nin AİS sayfasına kullanıcı adı ve şifresi ile giren kişiler başvurularını buradan yapabilecekler.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ...

MSÜ BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTECEK?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuruları 27 Ocak 2021’de başlamıştı. Başvurular 23 Şubat 2021’de saat 23:59’da tamamlanacak.

MSÜ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR, HANGİ BANKAYA YATIRILIR?

Sınava katılmak istenen adaylar bu yıl için geçerli olan 110 TL’lik başvuru ücretini Akbank’ın tüm şubeleri, Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, Finansbank’ın tüm şubeleriKuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri, Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.) üzerinden ödeyebilecekler.

Ayrıca ÖSYM’nn kartlı ödeme sistemi olan “odeme.osym.gov.tr” adresinden başvuru ücreti kolaylıkla ödenebilecek.