MSÜ son başvuru tarihi ne zaman? 2020 MSÜ başvuruları sona eriyor!

MSÜ son başvuru tarihi ne zaman? 2020 MSÜ başvuruları sona eriyor!

2020 MSÜ başvuruları için belirlenen sürede sona yaklaşıldı. Milli Savunma Üniversitesi sınavı için son başvuru tarihi olarak 10 Şubat 2020 Pazartesi gününü açıklayan ÖSYM, 23:59’a kadar başvuruları almaya devam edecek. Peki, MSÜ başvuru ücreti ne kadar, ücretler hangi bankalara yatırılıyor?

ÖSYM, MSÜ son başvuru tarihi olarak 10 Şubat 2020 tarihini açıklamıştı. Milli Savunma Üniversitesi’ne katılacak adayların belirleneceği sınav Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından belirlenecek. İşte başvurularla ilgili bilinmesi gereken bazı detaylar…


MSÜ SINAV BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?


ÖSYM tarafından yapılan açıklamada sınav başvuru ücreti 100 TL olarak açıklandı. Ödemelerin yapılabileceği bankalar ise şöyle; Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, internet bankacılığı, mobil bankacılık ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.) Öte yandan ödemeler kurumun kartlı ödeme sistemi olan “odeme.osym.gov.tr” adresi üzerinden de yapılabilecek.


BAŞVURU ÜCRETİ ÖDEMEK İÇİN TIKLAYINIZ…


MSÜ 2020 NE ZAMAN?


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenecek sınav 29 Mart 2020 tarihinde yapılacak.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS