MSÜ tercihleri başladı! MSÜ tercih sayfası için tıkayın

MSÜ tercihleri başladı! MSÜ tercih sayfası için tıkayın

MSÜ tercihleri başladı. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercihlerin 29 Nisan'da başlayacağı belirtilmişti. Ancak yapılan son dakika açıklaması ile tercihlerin bugün yani 30 Nisan salı günü açıklanacağı belirtilmişti. Nihayet beklenen gün geldi ve MSÜ tercihleri başladı. İşte (personeltemin.msb.gov.tr) MSÜ tercih sayfası...

Milli Savunma Üniversitesi MSÜ tercihleri ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada tercihlerle ilgili gelişmelerin Milli Savunma Üniversitesi’ne ait Facebook, Twitter ve Instagram sayfaları üzerinden veya MSÜ’nün resmi internet sitesi üzerinden takip edilmesi gerektiği vurgulandı. Yapılan açıklamada bunun dışındaki kanallardan yapılan bildirimlerin dikkate alınmaması istendi. Öte yandan MSÜ tercihleri de başladı. 

7 Nisan'da yapılan MSÜ sınavı sonrası sonuçlar 26 Nisan Cuma günü açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından gözler tercihlere çevrildi. İlk olarak tercihlerin 29 Nisan 17 Mayıs tarihleri arasında yapılacağı açıklanmıştı. Dün yapılan son dakika açıklaması ile birlikte tercihlerin bugün yani 30 Nisan Salı günü başlayacağı belirtildi. Ve nihayet tercihler Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Dairesi Başkanlığı sitesi üzerinden başladı. İşte (personeltemin.msb.gov.tr) MSÜ tercih sayfası...

MSÜ TERCİHLERİ İÇİN TIKLAYIN

MSÜ TERİHLERİ NASIL YAPILACAK?

Milli Savunma Bakanlığı 2019 tercih kılavuzunun yayınlanması ile birlikte tercihlerle ilgili detaylar ve taban puanlar da belli olacak. MSÜ’nün tercih kılavuzunu yayınlaması halinde adaylar yine MSÜ internet sitesi üzerinden yayınlanacak tercih sayfasından tercihlerini yapacaklar. Tercih değerlendirmeleri sonrası hak kazanan adaylar 2. Tercihlere çağrılacaklar.

2. SEÇİM SÜRECİ İLE İLGİLİ DETAYLAR

1) Adaylar tercih ettiği okullara Aday Değerlendirme Puanına göre tercih öncelikleri dikkate alınarak yerleştirilecektir.

Aday Değerlendirme Puanı;

a) Üniversite Sınavı Puanı: Harp Okulları YKS (TYT+AYT), Astsubay Meslek
Yüksekokulları için TYT ve Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu için TYT ve Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı puanı,
b) Fiziki Yeterlilik Testi Puanı
c) Mülakat Puanından oluşmaktadır.
ç) Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksek Okulları için gerek duyulduğu takdirde, TYT ve AYT puanlarında MSB tarafından yerleştirme taban puanı belirlenebilecektir.

HANGİ OKUL İÇİN HANGİ PUAN İSTENECEK?

Yerleştirme işlemlerinde Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları kendi içinde ayrı ayrı değerlendirmeye alınacaktır.
2’nci seçim aşamalarına çağrı yapılacak puan türleri;
2’nci Seçim Aşamalarına Çağrı Puan Türü
KHO: 2019-MSÜ Sayısal Puanı, 2019-MSÜ Eşit Ağırlık Puanı
DHO: 2019-MSÜ Sayısal Puanı
HHO: 2019-MSÜ Sayısal Puanı

Kara Asb.MYO: 2019-MSÜ Sayısal Puanı, 2019-MSÜ Eşit Ağırlık Puanı, 2019-MSÜ Sözel Puanı, 2019 MSÜ Genel Puanı

Deniz Asb.MYO: 2019-MSÜ Sayısal Puanı, 2019-MSÜ Eşit Ağırlık Puanı, 2019-MSÜ Sözel Puanı, 2019 MSÜ Genel Puanı
Hava Asb.MYO: 2019-MSÜ Sayısal Puanı, 2019-MSÜ Eşit Ağırlık Puanı, 2019-MSÜ Sözel Puanı, 2019 MSÜ Genel Puanı
Bando Asb.MYO: 2019-MSÜ Puan Türlerinden Adayın Aldığı En Yüksek Puan

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS