Son Dakika

Müge Anlı’nın programında İkranur Tirsi cinayetinde 8 ay sonra itiraf!

A A

15.02.2021 - 13:06 Son Güncelleme:

Müge Anlı'da kayıp olarak aranan 7 yaşındaki İkranur Tirsi'nin cansız bedeni evine 6-7 kilometre uzaklıktaki dere yatağında bulunmuştu. Türkiye'yi yasa boğan İkranur'un ölümüyle ilgili 8 ay sonra korkunç gerçek ortaya çıktı.

Müge Anlı’nın programında İkranur Tirsi cinayetinde 8 ay sonra itiraf!

7 yaşındaki İkranur Tirsi, 27 Haziran'da Giresun'un İcilli köyüne bağlı Kıran Mahallesi'nde, ortadan kaybolmuş aile İkranur'u bulabilmek için Müge Anlı ve ekibinden yardım istemişti.

Köyde yapılan arama çalışmalarının ardından 68 saat sonra İkranur'un cansız bedenine ulaşılmıştı.

Köye gelen jandarma, AFAD ve AKUT ekipleri arama çalışması başlattı. 370 hektar alanda yaklaşık 150 kişilik uzman ekibin iz takip ve kadavra köpekleri, dron ve termal kameralar ile aradığı İkranur'un, evinden 7 kilometre uzaklıktaki Salman mevkisi Adaköy deresinde cansız bedeni bulundu.

İkranur'un cansız bedeni, olay yeri incelemesinin ardından Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Otopsi işleminin ardından İkranur toprağa verildi.

20 kişiden alınan DNA örneği incelenirken, küçük kızın akrabalarından 7 kişi gözaltına alınmış ve şüpheliler sorguya çekilmişti. Edinilen son dakika haberine göre; akrabalarından 5'i serbest bırakılırken olayı gerçekleştirdikleri iddia edilen küçük amcası Sinan Tırsi ve halası Ayşe Tırsi yoğun güvenlik önlemleri altında sabah saatlerinde Bulancak Adliyesi'ne getirildi.


AMCA CİNAYET İTİRAF ETTİ

Jandarma Genel Komutanlığı Suç Araştırma Timi, Denizli'den gelen Jandarma Suç Araştırma Timi ve Giresun İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yürütülen soruşturma kapsamında savcılık talimatıyla Cuma günü sabah saatlerinde eş zamanlı düzenlenen operasyonla gözaltına alınan İkranur'un dedesi, halaları, amcaları ve kuzeni olmak üzere 7 kişi gözaltına alındı.

HALA DA YARDIMDAN TUTUKLANDI

Bulancak ilçe Jandarma Karakolunda 3 gündür çapraz sorguya alınan akrabalarından 5'i serbest bırakılırken, amca Sinan Tırsi'den cinayet itirafı geldi. Sinan Tırsi savcı karşısına çıkarılırken hala Ayşe Tırsi'nin de cinayete yardımcı olduğu iddiasıyla tutuklanması talep edildi.