Muhtar cinayetinin zanlısı PKK'lılar yakalandı

Muhtar cinayetinin zanlısı PKK'lılar yakalandı

Yüksekova'da muhtar Nurettin Altun cinayetinin şüphelisi 2 PKK işbirlikçisi yakalandı. Valilik, şüphelilerden birinin bir başka cinayet ile uyuşturucu ticareti nedeniyle de aranmakta olduğunu duyurdu.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde Kadıköy köyü muhtarı Nurettin Altun’un PKK’lı teröristlerce öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 2 zanlı yakalandı.

Hakkari Valiliği'nden Yüksekova'ya bağlı Kadıköy'ün muhtarı Nurettin Altun'un öldürülmesiyle ilgili iki şüphelinin yakalandığı duyuruldu.

Valilik açıklamasında muhtar Altun'un 17 Ağustos 2017'de Basamak mezrası kırsalında PKK'lılarca öldürüldüğü hatırlatılarak, sonrasında Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığının kapsamlı bir çalışma yürüttüğü ifade edildi.

Açıklamada, Yüksekova Sulh Ceza Hâkimliğinin 2017/2348 sayılı kararı ile aranan PKK işbirlikçileri Ferhat Ş. ve Nezmi Ş.'nin dün saat 11.20 sıralarında Yüksekova ilçe merkezinde yakalandıkları açıklandı.

Valilik, şüphelilerden Nezmi Ş. hakkında, Yüksekova'da Necmettin Atsız adlı kişinin öldürülmesinin şüphelisi olarak ve uyuşturucu ticareti nedeniyle de arama kararı bulunduğunu duyurdu. Açıklamada, şunlar ifade edildi:

"Bu itibarla, güvenlik güçlerimiz; çok kapsamlı ve bir o kadar da hassas çalışmalar sonucunda, şüphelilerin yerini tespit etmiş, yakalamış, delilleriyle birlikte gereğinin ifası için adalete teslim etmek suretiyle, muhtarımıza yapılan bu hain saldırının aydınlatılmasında çok önemli bir adım atmışlardır. Bütün güvenlik güçlerimiz, ilimizin huzuru ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için gece gündüz, Yüce Milletimizden aldıkları güçle yorulmaksızın çalışmaya devam etmektedirler. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir."

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS