Mustafa Koç kalp krizi sonucu hayatını kaybetti

Mustafa Koç kalp krizi sonucu hayatını kaybetti

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç kalp krizi geçirdi. Acil olarak hastaneye kaldırılan Koç, hayatını kaybetti. Amerikan Hastanesi Genel Müdürü Erhan Bulutcu tarafından 12.07'de yapılan açıklamada, ''Mustafa Koç'u Beykoz Devlet Hastanesi'nde ve Amerikan Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kaybettik. Hepimizin başı sağolsun'' denildi. Bulutcu, 4 saat müdahale edildiğini, yarım saat önce de Mustafa Koç'un hayatını yitirdiğini ifade etti. Mustafa Koç'un cenaze töreni Pazar günü yapılacak.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç kalp krizi geçirdi. Spor yaparken kalp krizi geçiren Koç hemen Beykoz Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. Koç'a 40 dakika 'yeniden canlandırma müdahalesi' yapıldı. İlk müdahalenin ardından 56 yaşındaki Koç, bir helikopterle Amerikan Hastanesi'ne sevk edildi. Amerikan Hastanesi'nden yapılan açıklamada Mustafa Koç'un hayatını kaybettiği belirtildi. Amerikan Hastanesi Genel Müdürü Erhan Bulutcu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


Mustafa Koç'un yaşamından satırbaşları...


Sayın Mustafa Koç’u hem Beykoz Devlet hastanesinde hem de Amerika hastanesinde doktorların tüm müdahalelerine rağmen kaybettik, hepimizin başı sağolsun.


Evinde geçirdiği kalp krizi sonucu Beykoz devlet hastanesine getirildi.


4 saat müdahale edildi, sabah 07.00 sıralarında oldu.


Yaklaşık yarım saat önce kaybettik.


Mustafa Koç'un ardından kim ne dedi?


Koç Holding'den açıklama:


Vefat haberinin ardından Koç Holding'den açıklama geldi. Açıklamada, ''Bu sabah saatlerinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mustafa V. Koç'u tüm müdahalelere rağmen kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz. Başımız sağolsun'' denildi. 


Cenaze Pazar günü yapılacak


Koç Holding  Mustafa koç'un cenaze töreni  ile ilgili de açıklama yayınladı.Açıklamada, "Yönetim Kurulu Başkanımız merhum Mustafa V. Koç'un cenazesi 24 Ocak 2016 Pazar günü öğle namazını müteakip Altunizade'deki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii'nden kaldırılacak ve Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki Aile Kabristanı'na defnedilecektir. Taziyeler, 22 Ocak 2016 Cuma günü itibariyle 7 gün boyunca Elmadağ Divan Oteli'nde saat 16.00- 19.00 arası kabul edilecektir."


Mustafa Koç'un ölümüne ilişkin detaylar Mustafa Koç Kimdir?


Vefatından 2 gün önce bu fotoğrafı paylaştı


Mustafa Koç'tan geriye bu kareler kaldı


Mustafa Koç'un ardından: ''Güzel bir insan ölünce...''


1960 yılında Ankara’da doğan Mustafa Koç, Koç Ailesi’nin 3. Kuşak üyesi ve Rahmi M. Koç‘un en büyük oğludur. Kardeşleri Ömer Mehmet Koç (1962) ve Ali Yıldırım Koç (1967)’tur.1980 yılında İsviçre’de Lyceum Alpinum Zuoz’u bitirdikten sonra ABD’de George Washington Üniversitesi İşletme bölümünden 1984 yılında mezun olmuştur.Çalışma yaşamına 1984’te Tofaş’ta Müşavir olarak başlayan Koç, Ram Dış Ticaret’te Satış Müdürlüğü ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 1992 yılında Koç Holding’e geçerek sırasıyla Başkan Yardımcılığı, Başkan, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürütmüştür. 2003 yılından beri Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı’dır.Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yüksek İstişare Kurulu Onursal Başkanı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Üyesi olan Koç, Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosu’dur. Genç Başkanlar Organizasyonu üyesi olup, JP Morgan Uluslararası Konseyi’nde, Rolls-Royce Uluslararası Danışma Kurullarına ve Council on Foreign Affairs Uluslararası Konseyi’nde yer almaktadır. Bilderberg Toplantılarının Yürütme Kurulu üyesi’dir. 2005 yılında İtalya Hükümeti’nin Cavaliere D’Industria nişanı ile ödüllendirilmiştir.Mustafa V. Koç, ekonomik ve sosyal kalkınmaya büyük önem veren ve bu alanda World Monuments Fund ve Carnegie Vakfı ile BNP Paribas gibi saygın kuruluşlarca ödüllendirilen Koç Ailesi’nin sosyal ve kültürel yaşama katkılarını hayata geçiren Vehbi Koç Vakfı’nın Yönetim Kurulu ve Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Üyesi’dir. Caroline Giraud ile evli olup iki kız çocuğu (Esra ve Aylin) babasıdır. Almanca ve İngilizce bilmektedir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS