Mustafa Koç'un ardından kim ne dedi?

Mustafa Koç'un ardından kim ne dedi?

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Amerikan Hastanesi'nden yapılan açıklamada, ''Mustafa Koç'u Beykoz Devlet Hastanesi'nde ve Amerikan Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kaybettik. Hepimizin başı sağolsun'' denildi. CNN Türk canlı yayınına katılan gazeteci Nuri Çolakoğlu, Mustafa Koç için "Mustafa fırtınalı denizlerde sakin bir kaptandı" yorumunu yaptı.

Sevenleri Mustafa Koç'u CNN Türk canlı yayınında anlattı;


Güler Sabancı (Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı): Çok sevgili bir dosttu. Sıcak, dürüst bir insandı. Güvenilir bir insandı. Çok genç yaşta kaybettik. Çok derin bir üzüntü içindeyim. Vehbi Bey'den sonra Mustafa Koç, Koç Topluluğu'nu çok ileri götürdü. Çok başarılı girişimlerde bulundu. İçinde bulunduğu aile kültürüyle zaten toplumsalcılığı, vakıfçılığı başarıyla temsil etti. Türkiye için büyük kayıp. Ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.


Nuri Çolakoğlu (Gazeteci): Mustaf Koç'la, Türk-Amerikan Konseyi'nde, TÜSİAD Yönetim Kurulu'nda beraber çalıştığım, çok sevecen, çok serinkanlı bir insandı. En sitresli anlarda bile sevecenliğini, serinkanlılığını koruyabilen bir insandı. Türkiye için büyük bir kayıp. Mustafa fırtınalı denizlerde sakin bir kaptandı. Türkiye'nin en zor dönemlerinde gemiyi götürmeyi başarmıştır. Şirketini hep daha ilerlere götürmeye çalışıyordu. Bu koşuşturmaya rağmen çok iyi bir aile babasıydı. Ailesine vakit ayırmayı başarırdı. Son derece mütevazi, alçak gönüllü, sürekli gülümsemeyi bilen bir insandı. Sağlığına çok dikkat ediyordu. Kilo verdi, 20 sene önceki haline gelmişti. Türkiye'yi çok seven ne yapıyorsa Türkiye için yapan bir insandı. Önce Türkiye sonra Koç topluluğu olarak bakardı.


Cemil Çiçek( Eski TBMM Başkanı): Hepimizin başı saoğlsun. Kendisine allahtan rahmet diliyorum. Koç Grubu cumhuriyet tarihiyle yaşıttır. Türkiye'nin ilerlemesinde büyük öneme sahiptir. Ama bunun dışında dünyada Türkiye'nin tanıtımı için büyük önemi vardır. Dış dünya, Türkiye'de işlerin nasıl gittiğini Koç ailesine sorarlardı. Çok pozitif çok yönlü bir insandı. Allah ailesine sabırlar versin.


Sedat Aloğlu: Mustafa'yı 30 yılı aşkın bir zamandır tanırım. Çok çeşitli zamanlarda beraber olduk. Bir numaralı özelliği çok iyi bir insan olmasıydı. Çok mütevazi bir insandı. Ailesi bir Koç kaybetmedi ülkemiz bir Koç kaybetti. Allah rahmet eylesin. Onda taraf olmak değil memleket sevgisi vardı. Sağduyulu, sabırlı bir insandı. Ne söylüyorsa ülkesi için söylemiştir. Sabahın köründe kalkıp işinin başında olurdu. Mustafa çok çok güzel işler yaptı.  Tuncay Özilhan(İşadamı): Koç ailesinin, Türk iş dünyasının başı sağolsun. Çok sevdiğimiz bir dostumuzu çok genç yaşta kaybettik. Çok mütevazi bir insandı. Hepimizin başı sağolsun. Çok kalander bir insandı. Anadolu'da katıldığımız toplantılarda çok sevilen bir insandı. Onun yokluğunu çok arayacağız.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS