Mutlu Kaya'dan iyi haber geldi!

Mutlu Kaya'dan iyi haber geldi!

Diyarbakır'da uğradığı silahlı saldırı sonucu Beyin Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesinde 5 günden bu yana tedavi gören ve uyandırılma sürecine alınan Mutlu Kaya'ya sevdiği ve söylediği şarkılardan oluşan şarkılar dinletilmeye başlandı. Kaya'nın bu şarkılara vereceği tepki doktorlar tarafından takip ediliyor. Genç Mutlu'yu ziyaret eden sanatçı İzzet Yıldızhan ise sevindirici bir haber verdi.

Özel bir televizyon kanalında ses yarışmasına katıldıktan sonra Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan 19 yaşındaki Mutlu Kaya'nın uyandırılma süreci devam ediyor. Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi ealtında bulundurulan Kaya'nın doktorları uyandırılma süreci için aileden 'MP3' istedi.


Irak ordusu Ramadi'ye operasyon başlattı!


Hastane yetkilileri, daha önce de birçok hastada kullanılan ve beyne ileti göndermek amacıyla yapılan uygulamada hastaya sevdiği şarkıların dinletildiğini söyledi. Yetkililer Kaya'nın ailesinden istedikleri MP3'e Mutlu'nun sevdiği şarkıların yüklenmesini istedi. Aile, Mutlu Kaya'nın bizzat söylediği ve sevdiği şarkıların yer aldığı MP3'ü doktorlara verdi. Bu şarkılar Kaya'ya dinletilmeye başlandı. Halen bilinci kapalı olan Mutlu Kaya'nın bu müzikleri dinleyince beyninin vereceği tepkinin titizlikle takip edilip değerlendirileceği açıklandı.


HDP'li Yüksekdağ: 'O faşist yüzde 10'luk barajı hayli aşacağız'


İZZET YILDIZHAN: GÖZLERİNİ AÇMAYA BAŞLADI


Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavisi süren Mutlu Kaya'yı sanatçı İzzet Yıldızhan, hastanede ziyaret etti. Hastane kapısında bekleyen Mutlu Kaya'nın annesi Hanım ve babası Mehmet Kaya'ya 'Geçmiş olsun' dileklerini ileten Yıldızhan, yanında getirdiği çiçeği anne Kaya'ya verdi. Hastane önünde aileyle bir süre sohbet ederek durumu hakkında bilgi alan Yıldızhan, daha sonra Mutlu Kaya'nın yattığı yoğun bakım ünitesine geçti. Burada steril kıyafetler giydirilen Yıldızhan, üniteye girerek Mutlu Kaya'yı yaklaşık 10 dakika gördü.


Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan İzzet Yıldızhan, Mutlu Kaya'nın konuşmalarına gözlerini kırparak yanıt verdiğini belirterek, şöyle dedi:


Maliye Bakanı'ndan makam aracı açıklaması


"Elini tuttum ona kendi ismimi hitap edip 'Ben İzzet Yıldızhan'ım Mutlu'cum seni ziyarete geldim' dedim. İnanılmaz derecede o sırada arkadaşlar da gördü, gözlerini açıp kapamaya başladı. Buna ben de çok şaşırdım. Yanında olanlar ilk kez böyle tepki verdiğini söyledi. Sonra konuşmayı sürdürdüm 'Sen iyileş ben seninle televizyon programı yapacağım' dedim. O sırada gözlerini kıpır, kıpır açıp kapamaya başladı. Sabah da gözlerini açıp, kapatıp tepki vermiş ama ilk kez bu kadar büyük tepki verdiğini söylediler. Ben gördüm ümit büyük ve çok iyi gördüm. Yüzünde şişlik yoktu. Şiddetin hiçbir yönü savunulamaz. Dünyanın her yerinde şiddete büyük bir şekilde karşı gelmeliyiz. Mutlu kızımıza da yapılan saldırıda aynıdır toplum olarak şiddetle karşı gelmeliyiz." Mutlu Kaya'nın babası Mehmet Kaya ise bu sabah Mutlu'ya müzik dinletilmeye başlandığını belirterek, durumunda ışık olduğunu ve gözlerini kırpmaya başladığını söyledi.


HDP yarın İzmir'de düzenleyeceği mitingde Yunanistan'ı ağırlayacak

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS