Muz konteynerinde ele geçirildi! Piyasa değeri 40 milyon lira...

İstanbul'da Güney Amerika'dan gemiyle getirilen bir konteyner içerisinde yapılan aramalarda 185 kilo uyuşturucu kokain maddesi ele geçirildi.Milliyet'ten Ferit Zengin'in haberine göre muz kutuları içerisinde yakalanarak yurda sokulan uyuşturucunun piyasa değerinin 40 milyon lira olduğu öğrenilirken, polisin kokainin sahibi olarak belirlediği bir uluslararası şebekeye yönelik çalışması devam ediyor.
Alınan bilgiye göre; İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Güney Amerika ülkesi Ekvador'dan gemiyle Ambarlı Limanı'na gelen ve muz yüklü oldukları beyan edilen bir konteynerde uyuşturucu bulunduğu yönünde istihbarat aldı.
Alınan istihbarat doğrultusunda harekete geçen narkotik timleri, 21 Şubat’ta limanda gemiden indirdikleri bir konteyneri riskli bularak kapsamlı inceleme için x-ray cihazına sevk etti.
Konteynerın arka tarafında yer alan bölümde şüpheli yoğunluk görülmesi üzerine detaylı arama yapan polis, muz yükünü boşaltarak incelemelerini bu bölüme yoğunlaştırdı.
Yapılan aramada muz kolilerinin aralarına gizlenmiş halde koli bantı ile sarılmış çok sayıda paket tespit edildi. Paketlerin içerisinde bulunan toz maddenin kokain olduğu anlaşıldı. Konteyner içerisinde 185 kilo kokain ele geçirildi.
Operasyonlarını sürdüren polis, gönderiyi ve alıcıyı tespit etmek için çalışmalarını sürdürüyor.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS